За результатами соціологічного опитування, проведеного компанією «GfK Україна» в березні, найвищим рівнем довіри в Україні користуються: церква (61,2?% респондентів), армія (28,7?%) і міліція (16,4?%). Водночас армії не довіряють 35,4?% опитаних, а міліції — 49,1?%.Найменше українці довіряють Верховній Раді (2,7?%), політичним партіям (3,2?%) і Президентові України (5,4?%). Не довіряють президентові 73,2?% опитаних, партіям — 69,9?%, парламенту — 74?%. Знизився рівень довіри українців і до Кабміну (6,3?%).Із цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів із запитаннями:• 1. Чому, на вашу думку, в Україні такий низький рівень довіри до державних інституцій?• 2. Кому найбільше, а кому найменше, довіряєте особисто ви і чому?
Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:
«1. На мою думку, у нас, насправді, дуже високий рівень довіри. І мене цікавить, чому громадяни так довіряють церкві, армії та міліції. Адже церкві можуть довіряти тільки атеїсти, армії — не військовозобов’язані, а міліції може довіритися лише той, хто ніколи до неї не звертався. Парадокс не в низькому рівні довіри, а в його завищеності до найбільш дивних інституцій.
2. Я найбільше довіряю балетній трупі Національного оперного театру. Опера в нас — так собі, а от балет цілком на європейському рівні, який поки що нас не підводив».
Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому КПУ:
«1. Такий низький рівень довіри до державних інституцій перш за все тому, що держава не справляється з тими обов’язками, які мала б виконувати. А це, у свою чергу, відображається на кожному громадянинові. Мене дивує одне: чому наші люди довіряють армії та міліції. Настільки я знаю, довіри до силових структур взагалі немає, а до армії тим більше. Адже вона повністю розвалена, немає флоту, не літають літаки. Тож, я думаю, що в теперішній час у людей немає довіри ні до кого.
2. Важке питання. Я найбільше довіряю людям. Бо є в нас такі, що працюють у дуже важких умовах, котрі створила сама ж держава та наша влада, і виживають. Але в той самий час сам народ винний в цьому, бо він має ту владу, котру вибрав сам. Єдиний вихід із цієї ситуації — обирати тих кому довіряєш».
Василь Марчук, політолог, Івано-Франківськ:
«1. Перш за все, якщо брати соціологічні опитування, то найбільшим рівнем довіри користується сім’я та церква. В часи незалежної України традиційно церква є однією із тих інституцій, яка має найбільший енергетичний рівень довіри. Але в нас немає усталених демократичних традицій на формування політичної системи в суспільстві. Ті політики, які представлені у вищих ешелонах влади, представляють політичні проекти, опускаючи народні та історичні традиції. Тому й існує такий низький рівень довіри у наших громадян.
2. Найбільше, безумовно, довіряю своїй родині, сім’ї, церкві, Богу. Не довіряю політикам. Якщо є такі, що гідні довіри, то їх дуже мало».
Дмитро Шлемко, народний депутат України, фракція БЮТ:
«1. Такий низький рівень довіри до державних інституцій тому, що влада не виправдала надій своїх громадян, і особи, котрі приходять до влади, використовують її не для того, аби працювати на благо своєї держави, а у власних цілях. Незалежно від політичного кольору та забарвлення.
2. Як політик, знаючи всі перипетії, в більшості випадків довіряю тим, з ким я зараз є. Я в блоці Юлії Тимошенко, тому, безперечно, довіряю нашому керівнику. Який хоче і прагне навести порядок у державі. Хоча, на жаль, і їй на сьогодні не вдалося це зробити. Тому що ті протиріччя, які закладені віками у владі, не дають можливості нікому це зробити. Не довіряю тим, в яких я розчарувався. Маю на увазі Віктора Андрійовича та Віктора Федоровича. Тобто, я не довіряю тим політикам, які не мають слова, і, на жаль, їх є дуже багато».
Comments are closed.