Міністерство юстиції висловило заперечення з приводу ініціативи Міністерства внутрішніх справ України дозволити громадянам вільно купувати травматичну зброю. Про це 14 квітня заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Втім, за його словами, МВС і надалі працюватиме над своєю ініціативою та домагатиметься такого дозволу для українців.Міністерство внутрішніх справ планувало з січня 2009 року дозволити всім категоріям громадян вільно купувати пістолети травматичної дії для своєї безпеки та захисту від злочинців. На початку квітня міністр Луценко вже заявляв про невиправдане затягування Мін’юстом і Верховною Радою розгляду відповідного законопроекту.Із цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів із запитаннями:• 1. Чи маєте ви зброю, чи, може, плануєте її придбати?• 2. Як такий дозвіл може вплинути на стан злочинності у нашій державі?
Ігор Зварич, народний депутат V скликання, Партія регіонів:
«1. Пневматичної зброї я не маю. Наскільки я розумію, окремим людям і зараз можна її придбати. Були б лишень фінансові можливості. Втім, я не знаю, скільки вона коштує. Я мисливець, у мене є інша зброя.
2. Такий дозвіл не вплине на стан злочинності в державі тільки в одному випадку, коли такі дозволи будуть просто видаватись, а не ретельно перевірятись. Сьогодні велику небезпеку на дорозі, до порівняння, становлять не транспортні засоби, а молодь, яка ними керує. Адже більшість прав на водіння куплені. Тобто, знову ж таки, офіційний дозвіл є, але як вони відносяться до здачі прав, це вже питання друге».
Степан Хмара, народний депутат України, УНП:
«1. У мене немає зброї, і я не планую її купувати. Зброя це — не захист, якщо говорити серйозно. Тут є багато нюансів. Можу ствердно сказати одне: вона зараз доступна майже кожному пересічному українцю, і навіть тим, хто має певні фінансові труднощі.
2. Я думаю, що такий дозвіл суттєво не вплине на злочинність у державі. Хоча на сто відсотків спрогнозувати цього я не можу».
Євген Золотарьов, член президії політради Партії вільних демократів:
«1. Я маю як травматичну, так і нарізну зброю. Вважаю, що громадяни повинні мати право на зброю, це не має бути монополією виключно правоохоронних структур. Тому ініціатива про надання права безперешкодного придбання травматичної зброї була би правильною. Адже йдеться не так про спротив юстиції, як про внутрішній спротив у структурах МВС. Юрій Луценко намагається дати відкат назад, з точки зору реалізації цієї ідеї.
2. Такий дозвіл, я думаю, може позитивно вплинути на стан злочинності в Україні. Ми бачимо, що міліція не виконує свої функції. Швидше за все, вона із правоохоронного органу перетворилася на орган фіскальний. До прикладу, в Носівці Чернігівської області місцеві бізнесмени втомилися від бездіяльності міліції та створили свої загони самооборони. Вони контролюють місто, бо міліція цього вочевидь робити не хоче або не може. Тому, чим більше буде таких ініціатив, а для цього потрібно, аби люди мали зброю, тим спокійніше буде на наших вулицях».
Тарас Возняк, політолог, м. Львів:
«1. У мене немає зброї, і найближчим часом я не планую її купувати. Люди, які її мають чи бажають придбати, очевидно, бояться або за своє життя, або за бізнес. Я думаю, що людині, яка купує зброю для самооборони, держава повинна допомогти. А тих, котрі через це хочуть реалізувати свої глибокі комплекси чи свою ущербність, потрібно остерігатись.
2. Я вважаю, що саме такий дозвіл мав би зменшити злочинність у державі. Свого часу в США була така сама ситуація, коли йшла війна всіх проти всіх. Їхні громадяни мають все-таки право на зброю, і мало хто відважується порушити територію приватної садиби чи помешкання, бо знають, що за це можуть отримати кулю в чоло. Таким чином їм вдалося значною мірою стримати те, що в нас називається «безпредєлом».
Comments are closed.