Фракція Партії регіонів (ПР) вимагає звіту Кабміну перед Верховною Радою стосовно дій українського уряду в газовому конфлікті з Росією. За словами лідера ПР Віктора Януковича, найвірогіднішим результатом має стати відставка Кабінету Міністрів.Газета «Репортер» вирішила поцікавитися у відомих політиків та політологів, чим, на їхню думку, є такі заяви:• Звичайним піаром, намаганням нинішньої опозиції покращити свій імідж чи цілком логічними діями, які можуть змінити розстановку сил в українському політикумі перед президентськими виборами?
Юрій Шведа, політолог, м. Львів:
«По-перше, це звичайний піар. По-друге, навряд чи вистачить голосів для того, щоб на сьогоднішній день звільнити хоча б когось».
Дмитро Шлемко, народний депутат України, фракція БЮТ:
«Скоріш за все ні одне, ні друге. Для того, щоб говорити про піар, треба говорити про аргументовану певну позицію. Коли вона має для цього серйозні підстави, тоді можна розкручувати і подавати її як таку, яку підтримують особи під грифом «Піар». А щодо логічності, то у Партії регіонів її взагалі немає, а у газових питаннях тим більше. Це просто істерія через те, що трапилося з їхніми спонсорами, тому що РосУкрЕнерго є їхніми спонсорами, а фірма Фірташа давно фінансує практично всі кампанії ПР. Тому ці дії — істеричні. Безумовно, що ПР захотіла засвітитись напередодні президентських виборів, однак такі дії можна назвати лиш смішними».
Юрій Ключковський, народний депутат України, НУ-НС:
«Щодо дій Партії регіонів, то те, що мала надійти якась інформація в ЗМІ, само собою зрозуміло. Скажу одне, думаю, що до відставки не дійде».
Євген Золотарьов, член політради Партії вільних демократів:
«Заява Партії регіонів у цьому випадку є тільки піаром, тому що, на жаль, ми не бачили позиції опозиції, пробачте за тавтологію. Під час газової війни ПР не змогла донести до суспільства своє бачення розв’язання газової кризи. Але вимога оприлюднити подробиці газової угоди, підписаної у Москві, звичайно, корисна для українського суспільства. Поки що ніхто не знає, яка ціна заплачена Україною за врегулювання газового конфлікту і зрештою яка ціна чекає на нас у 2009 році».
Інна Богословська, народний депутат України, Партія регіонів:
«Скажу, що не потрібно робити з політики шоу і цирк. Жодна заява з приводу ситуації в країні не є піаром, бо такого стану українська економіка не мала з кінця 80-х років, коли розвалювалась радянська імперія. А що ще можна сказати, якщо влада не може справитись зі своїми елементарними обов’язками. Тому що, наприклад, поставки газу до країни — це елементарне завдання. Як мама повинна привчити дитину чистити зуби щоранку, так і будь-яка влада повинна за будь-яких умов забезпечити країну газом на 1 січня. Тому це прямі наслідки праці цієї влади, це Кабмін і Президент, тому що це єдина влада, яка діє на підставі коаліції, якої теж немає. Ми не можемо залишити таку владу ще на один рік. Якщо Україна стане країною жебраків, то чого ми маємо іти по трупах семимильними кроками. Її візьме будь-хто і аж тоді ми втратимо головне для нас надбання — незалежну суверенну країну. Тому для опозиції, безумовно, є величезним викликом те, що країна практично зруйнована і будь-яка наступна влада зіткнеться з масою проблем, які не можна вирішити ні за місяць, ні навіть за рік. Але ми теж розуміємо відповідальність за наших братів і сестер, яких треба рятувати від такої влади».
Ігор Зварич, народний депутат V скликання, Партія регіонів:
«В цій ситуації треба вживати всіх заходів до того аби промисловість відновила свою роботу. Тому що зруйнувати те, що хтось зробив, дуже легко, а от створити? Я вже про це говорив, і команда Юлії Володимирівни, і об’єднана команда, на жаль, цього не навчились. Це комерсанти, а зовсім не промисловці, ті, які не відчувають ситуацію у виробничо-господарському комплексі».
Михайло Вишиванюк, депутат обласної ради, фракція «Відродження Прикарпаття»:
«Ніякі піари та розстановки сил на президентські вибори не поміняються. Може бути тільки просте перегрупування і все. Це переливання з пустого в порожнє».
Comments are closed.