Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко закликає громадян бути пильними з огляду на тенденцію до зростання кількості крадіжок та пограбувань через економічну кризу.За словами Юрія Луценка, правоохоронними органами встановлено, що зросла кількість людей, які втратили роботу, через що вони «стають на злочинний шлях». При цьому міністр зауважив, що незважаючи на проблеми банків, все одно надійніше зберігати гроші у спеціальних фінансових установах.Тому кореспонденти «Репортера» звернулися до відомих політиків та політологів із запитаннями:• 1) На Вашу думку, де більш безпечно зберігати гроші: вдома з ризиком, що їх вкраде квартирний злодій чи у банку, який ці гроші може не віддати?• 2) Де Ви зберігаєте свої гроші?
Євген Золотарьов, член політради Партії вільних демократів:
1. Насамперед хочу сказати, що Юрій Луценко, як і інші українські політики, з гордістю всі негаразди нашого суспільства списує на цю кризу. Взагалі вона для всіх дуже вигідна, дуже зручна, тому що все, що стається поганого, — у всьому винна криза.
2. Я персонально зберігаю гроші у банку. Але не на депозиті, а у скриньці, тому що, на жаль, у деяких моментах банки не зовсім чесно поступають зі своїми партнерами, зі своїми клієнтами. Укладаючи з банком угоду, всі ризики перекладаються особисто на людину, яка вкладає гроші чи бере позику у банках. То я би радив бути не дуже жадібними, бо депозит — це форма жадібності, коли людина хоче отримати якнайбільше грошей, нічого не роблячи. Гроші треба заробляти, а не намагатися на дурняк збільшити свої статки.
Тарас Возняк, політолог м. Львів:
1. Ну я вже не можу нічого радити, бо насправді ми знаходимося у ситуації між Сціллою і Харибдою. Невідомо, в якій валюті зберігати гроші: чи у гривнях, чи у доларах, чи у євро, чи у золотих зливках, чи у банку, чи у банці.
Якщо зберігатимеш у банці, прийдуть хлопці, вивернуть руки, віддаси всю банку. Якщо зберігати гроші у банку, то там вже сидять хлопці, які знайдуть спосіб, щоб девальвувати всі ті кошти, збанкрутувати і втекти вчасно разом з касою. Я б людям не радив нічого особливого. Я думаю, що треба розложити все це в різні кошики. Може хоч щось врятується, якщо ще хтось щось має істотне.
2. Я зберігаю гроші у кишені. Поки що мої наявні гроші цілком вміщаються в кишенях моїх штанів.
Дмитро Шлемко, народний депутат, фракція БЮТ:
1. З точки зору логіки, то безсумнівно, що треба тримати гроші в банках, тому що це найбільші інституції, які завоювали вже століттями право на те, щоб гроші зберігалися в них. І сьогодні всіх дивують швейцарські банки, в яких жодного разу ніхто ці гроші не крав. Але, на жаль, таких швейцарських банків є дуже мало. Тому сьогоднішня ситуація заставляє людей думати, щоб не вкрали злодії більшого ґатунку — банки, до яких не можна навіть буде застосувати право, тому що кон’юнктура валютного, чи іншого ринку може призвести до того, що вони збанкрутують, і абсолютна більшість людей, які там мають гроші, можуть їх втратити. Тому я би радив сьогодні шукати власну нішу, де їх зберігати. А ще точніше — якщо цих грошей є багато, то краще купити нерухоме майно.
2. Я отримую заробітну плату у Верховній Раді. І навіть попри те, що вона дійсно на сьогодні, порівняно з іншими, — велика, мені її не вистачає. Тому що я є головою обласної партійної організації, і приходиться на все витрачати свої гроші. І крім того, я є народним депутатом, який приймає людей, а люди звертаються до мене дуже часто.
Ігор Зварич, народний депутат України V скликання:
1. Зберігаю гроші, безумовно, в банку, тому що весь світ зберігає гроші в банках. І можуть не віддати суму, у тому розмірі, який не страхується державою. Тому що держава страхує банківські депозити у сумі до 100 тис. грн. В такому разі, якщо говориться про пересічного громадянина, то дай Боже, щоб кожен з них мав стільки грошей. Навіть, якщо людина тримає їх вдома, то її дуже важко пограбувати, тому що має і відповідну охорону і таке інше. Тому, як це не дивно, Луценко, напевно, вперше правий, заявляючи про те, що гроші варто тримати в банках.
2. В мене їх не так багато. Але скажу, що диверсифіковане зберігання, і так, і так, і так. Хоча великих коштів я не маю. У мене їх не багато, але всі мої гроші працюють «по?чорному», так само як і я.
Зіновій Шкутяк, народний депутат України, фракція НУ-НС:
1. В державних банках, є гарантії повернення у сумі 100 тис., і тільки в державних банках.
2. В мене грошей нема. В банку, звичайно, зберігаю, але в мене їх нема.
Comments are closed.