Без категорії

Політичні репресії?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Депутатська група «Народна Самооборона» зареєструвала у Верховній Раді постанову про політичні репресії в Україні. Більше того, представники «Народної Самооборони» вимагають звільнення голови Секретаріату Президента Віктора Балоги та генпрокурора Олександра Медведька, а також припинення політичних репресій проти «Народної Самооборони».З проханням прокоментувати ситуацію кореспонденти газети «Репортер» звернулися до відомих українських політиків та політологів із такими запитаннями:• 1. Чи можна говорити про політичні репресії в Україні, зокрема проти «Народної Самооборони» у Верховній Раді?• 2. Чи виправданими є вимоги «Народної Самооборони» до Секретаріату Президента щодо звільнення В.?Балоги та О.?Медведька?• 3. Чим, на Вашу думку, закінчиться конфлікт між «Народною Самообороною», Балогою і Ющенком?

Євген Золотарьов, член президії політради Партії вільних демократів:

«1. Дуже дивно виглядають політичні репресії влади проти представників влади, бо, на думку «Народної Самооборони», Секретаріат Президента, який є лідером блоку НУ-НС, чинить проти них політичні репресії.

Я думаю, що якщо і є якийсь елемент репресій, то він носить не політичний характер, а міжособистісний. Юрій Луценко, який знову ж таки по квоті Президента став міністром внутрішніх справ, чи то перестав виконувати установки Президента і почав вести самостійну гру, чи почав дратувати Президента тим, що він став більш лояльним прем’єр-міністру.

Йдеться не про політичні, а саме про міжособистісні орієнтири, так само, як і вся українська політика ґрунтується виключно на особистостях. В даному випадку якщо і є конфлікт, то він є продовженням конфлікту між В.?Ющенком і Ю.?Тимошенко.

2. Невиправданими вони є хоча б тому, що ці питання стосуються власне Президента, тому що йому вирішувати, хто буде керувати його Секретаріатом.

Інша справа, якби ця умова була передбачена під час створення блоку і входження до нього «Народної Самооборони». Зараз постфактум вимагати такі речі є не зовсім коректно з боку «Народної Самооборони».

3. Я думаю, що, на жаль, закінчиться як завжди нічим, як закінчилась історія з паном Рудьковським: він вибачився за те, що літав за державний кошт. Так само зробить і Ю.?Луценко, вибачившись за те, що він використовував державні гроші, якщо це буде доведено. Думаю, ми ще почуємо і заяви Давида Жванії про те, що ніякого отруєння Ющенка не було».

(Прогноз Є. Золотарьова справдився. Давид Жванія заявив в інтерв’ю «Бі-Бі?Сі», що результати аналізів, які проводились у справі отруєння Ющенка, є сфальсифікованими. Мова йде про звичайне харчове отруєння. — Ред.)

Михайло Вишиванюк, лідер фракції «Відродження Прикарпаття» в облраді:

«1. Абсолютно ні.

2. Абсолютно ні.

3. Повною поразкою «Народної Самооборони».

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«1. Проти «Народної Самооборони» у Верховній Раді не проводиться ніяких політичних репресій, а має місце брудна міжфракційна боротьба, в якій «Народна Самооборона» завжди брала участь. Тепер, коли вона починає потерпати в цій боротьбі, вона скаржиться. Щодо політичних репресій, то керівник НС Ю.?Луценко із задоволенням проводив політичні репресії, будучи міністром внутрішніх справ, зокрема троє членів «Братства» по сфабрикованих звинуваченнях провели достатньо довго часу у тюрмах нашої Батьківщини. Дуже б хотілося, щоб Юрій Луценко провів колись у тюрмах не менше, ніж наші хлопці. На жаль, це буде не зараз, але, можливо, коли-небудь і станеться.

2. Вони є депутатами і можуть вимагати все, що завгодно. В принципі, що частіше змінюються на посадах чиновники такого рангу, тим краще. Можливо, всі були б зацікавлені в тому, щоб цих чиновників поміняли.

3. Спочатку з’ясуємо, чим зумовлений цей конфлікт. А зумовлений він тим, що Ющенку потрібен нормальний дисциплінований інструмент у Верховній Раді. А НС розуміє, що потрібно тікати з цього корабля, який називається «Наша Україна» і капітаном якого є Ющенко. По-друге, НС потрібно скинути на когось провину за неуспіх виборів в Києві. Жванія керував виборчою кампанією в Києві, на всіх біг-бордах у Києві в якості «паровоза» використовувався Ю.?Луценко. В результаті вони набирають 2?% голосів у Києві, і це означає, що з ними ніхто не буде рахуватися як з політичною силою. Тобто, якщо ваша політична вага — 2?%, то йдіть розмовляйте про об’єднання не з Ю.?Тимошенко, не з Ющенком чи з іншими депутатами, а, скажімо, з Тягнибоком, який набрав не менше. Зараз весь цей галас для того, щоб знову підвищити свою політичну вагу, якої насправді вже не залишилося. Тобто закінчиться це тим, що всі ці люди стануть в чергу до Ю.?Тимошенко, але боюсь, що більшість із них на службу вона не візьме».

Юрій Шведа, політолог, м. Львів:

«1. Хто сіє вітер, той пожне бурю. Бо коли свого часу прийшли до влади нашоукраїнці, і в тому числі представники «Народної Самооборони», ті речі, які вони сьогодні відчувають на собі, тоді трактувалися як боротьба з корупцією, це вважалося як очищення.

Коли це сьогодні торкнулось цих людей, то вже вважається політичними репресіями. За великим рахунком це певною мірою має елемент політичних переслідувань. Але треба бути послідовним: хто почав, не має права говорити, що він є жертвою політичних репресій.

2. Ці вимоги є вимогами до Президента. І це та політична сила, що прийшла до парламенту завдяки іміджу Президента і на спині Президента. І не цій політичній силі вирішувати те, хто буде керувати Секретаріатом Президента.

3. Думаю, не на користь «Народної Самооборони». У цьому протистоянні частина людей буде орієнтуватися на Президента, а частина — на БЮТ, зокрема цим займається і лідер «Народної Самооборони» Юрій Луценко».

Євген Гірник, народний депутат України V скликання:

«1. Не можна порівнювати сучасну ситуацію з політичними репресіями часів Радянського Союзу чи Кучми. Сьогодні це не репресії, а скоріше політичні „розбірки» всередині однієї політичної сили, чергове свідчення того, що історичне повторення завжди є фарсом.

2. Щодо Віктора Балоги — це питання безпосередньо до Президента України і треба питати в нього; стосовно Медведька, то політична ситуація і настрої, що складаються у суспільстві, є такими, що зміна генерального прокурора є цілком нормальним явищем і може бути здійснена, але нескоро.

3. Думаю, що цей процес нескінченний, він триватиме доти, доки існуватиме коаліція і нікому з учасників позитивного результату не принесе. Взаємні випади часто аморальні. Де двоє б’ються, завжди скористається третій».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.