Соціум Фото

Франківський Карітас розповів атовцям як відкрити власну справу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 26 березня, в Intellect Hub франківський Карітас організував дискусійний клуб на тему «Безробіття [нема] Є».

Присутні дискутували щодо упередженого ставлення до учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб при прийомі на роботу. Лектори розповіли про грантові програми для започаткування власної справи та дотації на працевлаштування цих категорій населення.  карітас

У дискусії взяли участь роботодавці, представники Івано-Франківського міського центру зайнятості, учасники АТО та переселенці.

Голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу та Криму» Лариса Пантелюк вважає, що проблеми з працевлаштуванням у переселенців немає. Адже за чотири роки, хто мав бажання, вже знайшов роботу. А у кого були труднощі зі спеціальностями, що тут не є затребувані, то центр зайнятості надавав можливість перекваліфікації.

Керівник Центру для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський Схрон» Ігор Чернецький вважає, що таке явище існує стосовно учасників АТО.

«Ветеранів АТО побоюються брати на роботу, адже у кожному випуску новин говорять про те, що учасники АТО зловживають спиртними напоями та мають зрушення в емоційному стані, – пояснює Чернецький, – а ще у нас після пережитих військових подій з’явилося загострене почуття справедливості, з цим також непросто перебувати серед людей».

Сергій Любих – учасник АТО, який знайшов себе після військових подій. Чоловік відкрив Ветеранське кафе грузинської випічки «Dedas Puri» і запрошує на роботу учасників АТО та членів їхніх родин. Зараз у закладі є вакантні посади – потрібен пекар та бармен-продавець. Власник зробив оголошення, однак каже, жоден учасник АТО до нього не звернувся.

На зустрічі були присутні й представники патрульної поліції, де зараз триває набір кадрів. У Франківську наразі не вистачає 60 патрульних поліцейських.

Працівники Карітасу у свою чергу розповіли про початок нового проекту з розвитку самозайнятості та мікропідприємництва «Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні» в Івано-Франківській області. Це можливість розпочати власну справу. Деталі – на сайті Карітасу.

За інформацією представників Івано-Франківського міського центру зайнятості, наразі на обліку є близько 70 учасників АТО та 15 внутрішньо переміщених осіб.

Дискусійний клуб франківський Карітас організовує щомісяця. Темами обговорення є гострі питання, які зараз постають у суспільстві та турбують людей.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.