У п‘ятницю, 23 лютого, у Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби відбувся творчо-історичний вечір пам’яті Михайла Дяченка.
Михайло Дяченко відомий під ім’ям Марко Боєслав. До 66-річчя його загибелі франківські поети і музиканти у пам’ять про Марка Боєслава співали його пісень та читали вірші.
“Боєслав- найвідоміший з поетів УПА. Він загинув зі своїми побратимами, коли їх видали, в криївці Печера. Вважається автором слів пісні “Рости-рости черемшина”, – розповів “Репортеру” модератор вечора поет і журналіст Олександр Букатюк. – Ми сьогодні відтворимо його останні дні, про які знаємо з щоденника, що зберігся у архівах СБУ. Музей робить такий захід вже четвертий рік поспіль”.
“Цей творчо-історичний вечір покликаний не тільки згадати постать Дяченка як повстанця, вояка, відомого підпільника ОУН. Він лишив велику літературну спадщину, яку знаходимо і досі, у творах опис справжнього життя вояків. Вечір почнеться почнеться з реконструкції його останніх днів, Дяченка зіграє боєць АТО, а його зв’язкову -працівниця нашого музею” – додав Ярослав Коретчук, директор музею.
За даними Вікіпедії, 23 лютого 1952 року в урочищі Хубена біля с. Дзвиняч Станіславської (нині Івано-Франківської) області під час планової чекістсько-військової операції з розшуку учасників українського підпілля одна з військових груп Управління МҐБ у Станіславівській області вийшла на бункер з відкритим люком, з якого підпільники вели спостереження за місцевістю. Підпільники пізно помітили військовослужбовців, які підходили до бункера, і, не маючи можливості втекти, відкрили вогонь та поранили одного з солдатів. Бункер одразу ж був оточений та блокований з усіх боків. Підпільники викинули кілька гранат, спалили та порвали чимало документів, а потім, не бажаючи здаватися живими, застрелились. Із бункера було витягнуто тіла семи вбитих підпільників ОУН, в одному з них був упізнаний відомий поет Михайло Дяченко (Марко Боєслав).
Comments are closed.