У четвер, 8 лютого, в Івано-Франківську організували круглий стіл на тему: «Реформа освітньої галузі: нова українська школа в умовах ОТГ».
Організатори заходу переконані – в наших школах застаріла дидактика навчання.
«Сьогодні в нас є дві проблеми, – говорить Роман Зуб`як, ректор обласного інституту післядипломної освіти. – Перша – перевантаження предметами, друга – невміння випускниками застосовувати свої знання на практиці».
Посадовець вважає – наша система освіти побудована на радянських принципах, які вже давно не актуальні. Потрібно ставити нові завдання, впроваджувати нові методи.
«Ця система навчання не відповідає потребам учнів» – наголосив він.
Особливо гостро це питання стоїть для опорних шкіл в ОТГ. На думку Зуб’яка виправити ситуацію допоможе новий Закон про освіту, який вступив в дію з 2018 року.
Засаднича мета реформи – дати якісну освіту сільським дітям. Сконцентрувати матеріальні ресурси та кращі педагогічні кадри в певній школі, оснастити її сучасним лабораторним, комп’ютерним обладнанням, забезпечити шкільні автобуси для перевезення дітей з довколишніх сіл.
Натомість малі школи, де немає ні обладнання, ні висококласних кадрів, перетворити на філії опорних шкіл, зменшивши їх рівень акредитації до І-ІІ чи І-ІІІ, тобто «стиснувши» їх до рівня початкової школи, або школи, де навчаються діти 1-7 класів.
Comments are closed.