У дитсадку наполягають, що у відомих адміністрації випадках діти отримали пошкодження самі, зокрема, під час ігор.
Батьки дітей, які відвідують дитсадок “Дзвіночок” в місті Рогатин, що на Івано-Франківщині, поскаржилися ТСН.ua, що вихователька б’є своїх підопічних. За їхніми словами, такі інциденти почали відбуватися відтоді, як у вересні їхні трирічні діти перейшли до нової групи в дитсадку, в якій вони мають провчитися до самого випуску.
Наразі відомо про три випадки, коли діти поверталися додому з синцями, нібито обвинувачуючи виховательку в тому, що вона вдарила їх або штовхнула. Йдеться про двох хлопчиків і одну дівчинку.
“Дитина прийшла і сказала, що вихователька вдарила. Вона його добре штовхнула. Коли почали між друзями спілкуватися, то дізнався, що це не єдиний випадок. Були різні випадки. На Святого Миколая і Новий рік влаштовували вистави у дитсадку. І коли одна дитина у відповідальний момент почала капризувати, відмовлялася йти виступати, то розповідали, що вихователька заявила, що дитину треба вигнати з групи, бо вона зірвала їй концерт”, – розповів на умовах анонімності батько постраждалого хлопчика.
Фото дітей з синцями і саднами є у розпорядженні редакції. Батьки не надали згоди на їхню публікацію. Батьки намагалися владнати справу своїми силами і пішли сваритися з вихователькою. Проте це лише погрішило ситуацію, адже жінка написала заяву у поліцію на одного з батьків, звинувачуючи його у погрозах.
Завідувачка дитсадка Марія Малецька підтвердила, що батьки вже неодноразово скаржилися на цю виховательку, проте вона нічого не може вдіяти через те, що прямих доказів немає. Зокрема, за її словами, один випадок стався у п’ятницю, а мама показала їй дитину вже у вівторок.
“Я тій мамі кажу, чому ви не прийшли у п’ятницю? Як не в садок, бо мене вже не було, то додому. А аж у вівторок – то це таке. І мені приймати такі обвинувачення на своїх працівників також недобре”, – зауважила Малецька.
Вона також повідомила, що в іншому випадку дитина сама впала. Проте конфлікт спричинила вже бурхлива реакція виховательки на запитання батька про синці.
“Вона (вихователька, – ред.) не била. Але вона не гарно відповіла батькові на його запитання. Треба було сказати: “Вибачте, я не догледіла”. Таке трапляється. Така робота”, – додала завідувач дитсадка.
Відомо, що вихователька, на яку скаржаться батьки, працює тут вже більше 30 років. При цьому у дитсадку не змогли надати їй позитивної характеристики як працівнику. Адміністрація дитсадка вже виписала виховательці кілька попереджень, проте ні оштрафувати, ні звільнити її не можуть.
За останній рік жодних офіційних скарг від батьків на виховательку не надходило, запевнила своєю чергою начальник відділу освіти Рогатинської РДА Лідія Дуда. За словами Дуди, за фактом нинішніх скарг було проведено бесіди з завідувачем дитсадка та вихователькою. Вони запевняють, що дівчинка, у якої були садна на обличчі, отримала пошкодження ще до того, як прийшла в дитсадок. Цей випадок стався 4 грудня. Вона нібито розповіла помічниці виховательки, що вдарилася в машині, коли тато віз її у дитсадок.
Другий випадок стався 4 січня. Згідно з наданими поясненнями, хлопчик бавився з машинкою на килимі, не втримався, впав і його протягнуло обличчям по килиму, унаслідок чого він отримав пошкодження. Також у дитсадку запевнили, що у той час на зміні була інша вихователька. Щодо інциденту з третьою дитиною у дитсадку кажуть, що їм нічого невідомо.
Начальник відділу освіти Рогатинської РДА Лідія Дуда зауважила, що батькам у разі, якщо вони підозрюють вихователя у вчиненні насилля проти їхніх дітей, потрібно негайно звернутися до завідувача дитсадка, а також до місцевого управління освіти, так званого райвно.
Своєю чергою поради батькам, чиї діти піддалися насиллю у дитсадку чи школі, надала юрист фірми “Можаєв та Партнери” Ольга Обладан.
По-перше, потрібно з’ясувати у дитини якомога більше фактів і подробиць про заподіяння їй шкоди з боку вчителя або вихователя, після чого звернутися до батьківського комітету, директора школи або завідувача дитсадка. Крім того, потрібно написати заяву до місцевого управління освіти щодо перевірки методів виховання з боку вчителя або вихователя. Своєю чергою управління освіти повинно надати висновок комісії. Також не зайвим буде звернутись із відповідною заявою до органів внутрішніх справ, управлінь (відділів) у справах сім’ї та молоді.
Найголовніше фахівці закликають батьків особисто не з’ясовувати стосунки з нападниками – чи це вчитель або вихователь, чи інша дитина або її батьки. Адже це може призвести до зайвих ускладнень справи.
Comments are closed.