У Франківську, у Краєзнавчому музеї, перед Новим ром завершилася персональна виставка Ореста Заборського.
Саме цій виставці присвячена зустріч “Післясмак”. На ній автор розповість що вдалося, а що ні, коли чекати наступну та про історії мистецького життя в місті за останні 50 років, йдеться на сторінці заходу в мережі.
Довідково:
Орест Заборський (нар. 1947 в Станіславі, тепер Івано-Франківськ), художник-модерніст (кубізм, експресіонізм, постімпресіонізм…).
В 1967 закінчив навчання в Одеському художньому училищі ім. М.Грекова, а в 1972 в Львівському поліграфічному інституті ім. І.Федорова.
З 1974 працював вчителем малювання в Дитячій художній школі. Виховав багатьох митців, серед них були й ті що сформували художню складову «Станіславського феномену» (Володимир Мулик, Ярослава Яновський, Ростислав Котерлін, Анатолій Звіжинський) та багатьох інших.
Брав участь у республіканських, всесоюзних і міжнародних виставках з 1969 р., але понад чверть століття утримувався від особистої репрезентації.
Перша масштабна персональна виставка Ореста Заборського відбулася в Івано-Франківську в 1986 році. Однак тоді не вдалося представити частину робіт – їх не пропустила офіційна цензура. Один з виразних представників «мовчазного покоління», хоча й жив і працював поруч із Опанасом Заливахою та Богданом Готем, сам не брав участі в громадському коловороті «часів застою».
Comments are closed.