Історія відео, де ведмідь доживає свої останні дні, автори якого хотіли нагадати про глобальне потепління
У грудні 2017 року широкого розголосу набули відео і фотографії, на яких білий ведмідь помирає. Їх опублікували National Geographic із фотографами Полом Нікленом і Христиною Міттермейер. Багато – і найперше самі автори – зв’язали смерть ведмедя з глобальним потеплінням. «Медуза» розповідає про роботу фотографів і про дискусію, яку вона викликала, пише “Репортер“.
Пол Ніклен і Христина Міттермейер – фотографи і біологи, засновники організації SeaLegacy, яка висвітлює проблеми морської екології за допомогою фото- та відео файлів. SeaLegacy, згідно з офіційним сайтом, об’єднує : «відомих фотографів, авторів фільмів і оповідачів, які працюють від імені океанів. Працюючи на стику охорони природи і науки, SeaLegacy будує мости між науковими даними і людськими емоціями», – кажуть про себе в організації.
До теми: На Коломийщині ведмедя тримають без їжі та води (ВІДЕО)
5 грудня Ніклен опублікував в інстаграмі ролик, на якому дуже худий білий ведмідь шукає їжу серед сміття; відео супроводжує сумна музика. Фотограф написав, що його колеги по SeaLegacy знімали ведмедя крізь сльози, і що ця сцена досі переслідує його.
«Коли вчені говорять про вимирання білих ведмедів протягом ста років, я думаю про смерть 25-тисячної популяції. <…> Правда в тому, що якщо Земля продовжить нагріватися, ми втратимо ведмедів і всю полярну екосистему », – написав він.
За тиждень відео подивилися майже півтори мільйони разів у його інстаграмі, понад вісім мільйонів разів – у твіттері National Geographic і майже 24 мільйони разів на Facebook.
Ролик був знятий у серпні 2017 року під час експедиції SeaLegacy на Баффіновій Землі в Канадському арктичному архіпелазі. Перше фото ведмедя Пол Ніклен опублікував ще тоді, написавши, що не став наближатися до нього, аби той не витрачав останні сили, щоб уникнути зустрічі з людьми. Як розповів фотограф виданню The New York Times, через емоційні відгуки на фото в інстаграмі через два дні вони повернулися на це місце і зняли новий матеріал.
Білий ведмідь на канадському острові Meduza
До теми: Неподалік високогірного села Перкалаба величезний ведмідь повадився їсти місцевих корів (ВІДЕО)
На питання: чи могли вони допомогти ведмедю, – Ніклен і Міттермейер відповідають негативно.
«Ми не подорожуємо з транквілізаторами і з сотнями кілограмів м’яса тюленів», – зазначив Ніклен. Крім того, годувати білих ведмедів в Канаді заборонено.
Білі ведмеді харчуються, полюючи на тюленів з морських крижин, але в цій частині Канадського арктичного архіпелагу влітку льоду немає – тому ведмеді живуть за рахунок запасів жиру, накопичених взимку. З глобальним потеплінням лід тане все раніше, і можливостей полювати у ведмедів все менше.
Співробітники SeaLegacy, публікуючи фото і відео з виснаженим ведмедем, як правило, згадували глобальне потепління. Христина Міттермейер назвала його «обличчям зміни клімату». Пол Ніклен писав, що у нього немає доказів зв’язку голодування ведмедя зі зменшенням кількості льоду, але, за його словами, фотографії ведмедя дозволяють «заглянути в майбутнє» Арктики. Цей підхід викликав критику – активістів дорікнули в спрощенні і маніпуляції. Зазначалося, що спроба з’ясувати реальну причину смерті цієї особи могла би принести більше користі.
Що насправді сталося з ведмедем, невідомо. Фахівці сходяться на думці, що він довгий час голодував, але з якої причини, сказати неможливо. Ніклен, який за свою кар’єру зняв кілька тисяч особин, стверджує, що ведмідь не виглядав старим і що на ньому не було видимих ран. В організації Polar Bears International заявили, що старість, травма або хвороба могли стати причиною голодування ведмедя. Фотографи припускають, що ведмідь помер через кілька днів після зйомки.
Comments are closed.