Люди Світ Фото

Творці фільмів з’їхалися до Франківська, аби розповісти про кіноринок України та виробництво якісних стрічок (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Впродовж дня – цікаві лекції та майстер-класи.

Як розповів “Репортеру” керівник ГО “Кінороби” Сергій Караванець, конференція “Кіно за кадром” є невипадковою і має покласти початок створенню Прикарпатської кінокомісії.

“Це і підсумок року і перший івент у Франківську з тими і для тих, хто робить кіно, – каже Караванець. – Ми хочемо показати, як кіно відбувається в Україні, який поточний стан індустрії. А в кінці буде презентація Прикарпатської кінокомісії, яку ми плануємо заснувати. На презентацію запросили місцевих рестораторів і готельєрів – місцевим бізнесам розповідатимуть по те, як створювати підтримку знімальної команди на місці. Кінокомісія має бути комунальним підприємством і ми вже презентували проект у мерії. В грудні на сесії розглядатимуть питання про створення КП”.

Конференцію “Кіно за кадром” проводить го “Кінороби” спільно з освітнім центром Film.ua.

Зокрема, на лекції про хитрощі звукового дизайну звукорежисер Олександр Самсон не лише відкрив секрети озвучення кінострічок, а й разом з гостями конференції спробував озвучити уривок з фільму.

“У глядача звук має викликати емоції. Якщо глядач після перегляду йде порожнім, ваша робота була марною”, –  говорить Самсон.

Найчастіше, все, що ви чуєте в кіно, окрім голосів зі знімального майданчика, – дописується потім, говорить звукорежисер. Окрема команда працює над відтворенням звуків різними способами – Foley Design. Ті звуки, які не існують, і які не можна почути в житті створює група Sound Design,  третя – працює окремо над музикою.

“Вийти і записати дощ – не працює. Удар по обличчю теж не достатньо місткий, – говорить Олександр Самсон. – Усі удари по тілу відтворюємо ножем в капусту, по шматку м’яса. Крила птахів – це простирадла. Для коней ділите кокос навпіл, прикріплюєте до рук і його биття по різних поверхнях відтворюватиме стукіт копит. Так відбувається з усім, що ви бачите в кадрі. Робота зі звуком у 15 хвилинному ролику – це не 5-7 днів і навіть не 20. Потрібно розуміти, всі звуки у фільмі потрібно дописувати потім”.

Самсон пояснює, що люди не дивитимуться фільм коли звук поганий, бо навіть ідеальне зображення не врятує фільм. Якщо створити ідеальний звук, навіть темний тунель без зображення монстра може викликати страх.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.