31 жовтня у Києві 3-річна дитина померла внаслідок менінгококової інфекції.
Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на начальника Головного Управління Держпродспоживслужби у столиці Олега Рубана.
“У вівторок (31 жовтня – ред.) було зареєстровано летальний випадок від менінгококцемії у дитячому садочку №450. Померла дівчинка у віці 3 років через пізнє звернення по меддопомогу”, – сказав Рубан..
За словами Рубана, це вже третій випадок смертності у цьому році. Загалом щороку у Києві фіксується 5-6 смертей від менінгіту.
“У цьому році вже зафіксовано 27 випадків бактеріального менінгіту проти 10 випадків, які були минулого року – у минулому році було більше випадків менігіту вірусного походження. Три випадки – летальні”, – сказав Рубан.
Він підкреслив, що найчастіше спалахи менігокової інфекції фіксуються у березні та жовтні.
Менінгіт – це запалення захисних оболонок головного або спинного мозку людини. Бактеріальна або вірусна інфекція, що потрапляє до спинномозкової рідини (ліквору), яка циркулює у порожнинах головного та спинного мозку, та зазвичай викликає запальний процес.
МОЗ розповіло про основні типи, причини, симптоми, лікування та профілактику менінгіту.
Є кілька типів менінгіту, до яких належить бактеріальний менінгіт – один із найбільш небезпечних видів хвороби, що характеризується невідкладним станом та найвищим ризиком смерті.
Вірусний менінгіт досить небезпечний, однак в цілому протікає легше, ніж бактеріальний.
Як правило, якщо імунна система організму функціонує нормально, хворі на цей тип менінгіту не обов’язково потребують особливого лікування та швидко одужують.
Як правило, мікроорганізми, які є збудниками бактеріального менінгіту, передаються від однієї людини до іншої. Деякі бактерії розповсюджуються через їжу. Однак, часто форма поширення бактерій залежить від їхнього типу.
Смерть від бактеріального менінгіту може настати протягом декількох годин.
Більшість людей виліковується від бактеріального менінгіту без наслідків. Проте досить часто виникають серйозні ускладнення, що призводять до певних розладів та навіть втрати дієздатності (пошкодження мозку, втрата слуху та нездатність до навчання).
Збудниками менінгіту є кілька видів бактерій, серед них:
- Streptococcus pneumoniae (в клінічній практиці “пневмокок”)
- Group B streptococcus, GBS (стрептокок групи Б)
- Neisseria meningitidis (менінгокок)
- Haemophilus influenzae (гемофільна паличка, паличка інфлюенци, паличка Пфейффера)
- Listeria monocytogenes (лістерії – збудники лістеріозу)
Comments are closed.