Гроші Світ

“Прикарпатські судді навіть колодязі декларують”, – активісти про статки служителів Феміди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківські активісти проаналізували майже 200 декларацій суддів Прикарпаття. Про це повідомили у Франківську в п’ятницю, 8 вересня, аналітики ГО “Центр політичних студій”.

Як розповів керівник проекту Віталій Світлик, нині в області є близько 180 суддів.

“Ми бачимо, що зарплати суддів збільшуватимуть і щоб подальші відбори суддів були прозорими, треба писати про суддів, які вже працюють”, – каже Світлик.

Аналітики ГО “Центр політичних студій” впродовж шести місяців перевірили майже 200 суддівських декларацій. Вони порівнювали задеклароване майно з тим, що вказана в реєстрі.

“Аналізували декларації суддів за три останні роки, потім брали дані з реєстру нерухомого майна. Коли знаходили неспівпадіння, намагалися зв’язатися з суддями. Частина із них ішла на контакт і давала витяг з реєстру за ідентифікаційним номером”, – розповів Світлик.

Він додає, що під час підготовки статті, закритість судів проявлялася на всіх рівнях. Зокрема лише один суд – Богородчанський відповів на офіційний запит.

“Коли є якісь неточності, це тому що реєстр підтягував двійників-людей з таким самим прізвищем та ініціалами, – пояснює активіст. – Щоб уникнути неточностей, ми відправляли запити у всі суди, але лише у Богородчанському суді нам надали мобільні телефони суддів, щоб ми могли уточняти інформацію”.

“Не всі судді йшли на контакт, але потім зв’язувалися з нами після опублікування матеріалів”, – каже аналітик проекту Михайло Джогола.

За словами активістів, є судді, які в декларації вносили навіть колодязь на подвір’ї. Тому відсотків 40 декларацій заповнено правильно, але є організаційні нюанси.

“Після публікації першої статті про декларації суддів, ми вже отримали багато матеріалів від громадян про приховане майно суддів. Тому просимо громадян повідомляти про такі факти на сайт cps.net.ua”, – додає Михайло.

До кінця вересня вийде ще чотири статті про апеляційний, господарський, адміністративний і франківський міський суди.

“Ступінь винуватості, все потрібно доводити через суд, – пояснює Віталій Світлик. – За короткий період часу ми не можемо зробити розслідування, але тепер у нас є можливість опрацьовувати звернення громадян, і що більше їх буде, тим легше буде зрозуміти, які судді приховують своє майно”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.