Люди

Від експериментальних екзерсисів до важкого року. На яких фестивалях варто побувати в сепні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Фестивалів в Україні — десятки, якщо не сотні. Але особливий попит, напевне, на літні форуми: погода, природа, відпустки, культурне дозвілля, зірки на афішах. Важливо помітити, що цікаві фестивальні проекти — не тільки Південний берег, а й місця-перлини Західної та Центральної України. У цьому плані й репертуарне “меню” різноманітне — від експериментальних екзерсисів, для театральних гурманів до важкого року, для рокерів, відповідно.

Тож вропонуємо вам відвідати кілька фестів, що можуть стати подіями цього культурного літа, пише ZN.UA

Бандерштат

4—6 серпня 2017 року, село Рованці (Волинська область, біля Луцька).

Цей форум позиціює себе як “Фестиваль українського духу”. Але цей фест — це не тільки екскурс у героїчне минуле українського народу, а й показ сучасного мистецтва. За довгу історію — понад 10 років — “Бандерштат” став одним із наймасштабніших заходів України.

Ціна досить демократична — усього 500 грн на всі три дні фестивалю.

На “Бандерштат” приїдуть Бумбокс, Тартак, Воплі Відоплясова, O.TORVALD, Антитіла, Скрябін, Epolets, Жадан і Собаки, Karna, Merva, Vivienne Mort, Пісні наших днів (ПНД), Panivalkova, Latexfauna і багато інших.

На форумі працюватимуть три сцени. На головній виступлять кращі з кращих у сучасній українській музиці. Десятки кіловатів якісного звуку та світла. Саме тут уперше виступлять Бумбокс і Воплі Відоплясова, а також постійні резиденти фестивалю — група Тартак. Серед інших учасників головної сцени — Антитіла, O.TORVALD, Epolets Без Обмежень, Фіолет, Скрябін, Тінь Сонця та інші.

Тиха сцена — повноцінний музичний майданчик на “Бандерштаті”. Меломани почують тут акустично-джазовий сет Крихітки, Vivienne Mort, Один у каное, Panivalkova, 5 Vymir, Latexfauna й інші команди.

Urban Stage — сцена, присвячена “важким” стилям: від гранджу й панку до хардкору й металу. Серед груп, які виступлять, — Fontaliza, Hell: on, Серцевий Напад, Dimicandum, Брем Стокер, Septa та інші. І закордонний десант: All Faces Down (Австрія), Braincoats (Швеція), Lack Of Loud (Швеція), Zatoczka (Білорусь), Ю Dead Like Juliet (Італія).

Фест славиться “безалкогольною” репутацією. Він пропагує ідеї “здорового способу життя”. На час проведення “Бандерштату” влада Луцька забороняє продавати спиртне навіть поруч із фестивальними майданчиками.

Форум також позиціює себе як “сімейний”. Ще “Бандерштат” — патріотичний та ідейний: його лейтмотив — “Пам’ятати свою історію й гідно творити нову”.

Невіддільна частина “Бандерштату” — зустрічі з письменниками, журналістами, музикантами, істориками, міністрами, політиками, блогерами… Цього року на фестиваль приїде поет і видавець Іван Малкович.

Дуже важливо, що форум заявляє про себе як про “бюджетний” захід. А проживання в наметовому містечку традиційно безплатне.

Отже, цей волинський музичний форум варто відвідати й тим меломанам, для яких це вже стало традицією, і прихильникам-початківцям музичного руху.

Молоко

1—5 серпня, Одеса (Одеський культурний центр).

Це вже десятий незалежний і недержавний театральний фестиваль у місті біля моря. Дев’ять років цей фест викручувався, покладаючись на власні сили й ресурси. Ювілей святкують — також покладаючись тільки на себе. Як каже організатор та ідейний натхненник “Молока” продюсер Михайло Журавель, “нам удалося зробити за цей час чимало, але за додаткової фінансової підтримки зробили б удвічі більше”. Продюсер зазначає, що фестиваль цінний і цікавий тим, що дає змогу Одесі та її гостям оцінити “на смак” український театральний контент — причому україномовний. Що важливо, з огляду на особливості регіону. Відкривається фест 1 серпня рівненською виставою “Каліка з острова Інішмаан” (п’єса Мартіна МакДонаха, режисер Володимир Петрів). У програмі також вистави з Харкова (“Театр 19”), Кривого Рогу (театр “Революційна, 13”), Рівне (театр “Сонях), Івано-Франківська (театр “Живбувпес”), зі столиці (“Золоті ворота” та Український малий драматичний театр).

Мета фестивалю — не зациклюватися на “академізмі”, а презентувати різні форми та напрями сучасного театру, зокрема й дитячого, і студійного, і експериментального. Фестиваль також передбачає преміальний фонд: переможець отримає чималі гроші. До складу журі входять театральні діячі з різних міст України, цього року один із бажаних суддів — відомий драматург Павло Ар’є.

Zaxid Fest

18—20 серпня, село Родатичі Львівської області.

Місце проведення фестивалю — близько 40 км від Львова у бік польського кордону. За наповненням і масовістю Zaxid Fest поступово утверджується як один із найбільших в Україні рок-фестивалів. Організатори не перший рік дотримуються заданої стилістичної спрямованості, намагаючись залучати шанувальників рок-музики жанровим розмаїттям.

Однак Zaxid Fest складно підігнати під якийсь формат. З одного боку, важка музика превалює, але форум ступнув далі в плані розмаїття музики.

2017-го на Zaxid Fest висадиться завидний десант закордонних виконавців і популярних українських груп. На літньому фестивалі працюватимуть три сцени: інді, рок/нічна, а також головна сцена.

Хедлайнером стане відома британська група The Editors — рок-монументальні “інді-рокери”. Вони й “очолять” рок-парад на головній сцені Zaxid Fest.

Сьогодні The Editors вважають однією з топових британських груп, вона входить до списків хедлайнерів великих європейських фестивалів. Останній їхній альбом In Dream вийшов 2015 року.

На фестиваль під Львовом приїде також американська мультиплатинова альтернативна група Breaking Benjamin. Назва — на честь вокаліста Бенджаміна Бернлі.

Цікавий нюанс: лідер команди Бенджамін Бернлі панічно боїться авіаперельотів, адже в нього серйозна фобія, тобто аерофобія. Тому це лише другий виступ колективу в Європі за майже 20 років існування. (На свій перший виступ група прибула водним транспортом.)

Breaking Benjamin заснована 1999 року в штаті Пенсільванія. За роки діяльності колектив нагромадив широку та віддану фан-базу по усьому світі. Випустили п’ять студійних альбомів, один збірник, три лонгплеї, шістнадцять синглів і десять музичних кліпів. Група продала понад 7 млн дисків тільки в Сполучених Штатах.

Їхній останній реліз Dark Before Dawn (2015) у США сертифікований золотим (продано понад 500 000 копій), дебютував на першому місці в Billboard Top 200.

Важкий дивізіон на фестивалі цього року очолять шведи з групи Dark Tranquility. Команда майже 30 років випускає незмінно атмосферні похмурі пластинки. Наприкінці минулого року Мікаель Станне і компанія видали одинадцятий у своїй дискографії студійний альбом Atoma. Виступ на Zaxid Fest стане презентацією цієї роботи.

На Zaxid Fest приїдуть також We Butter The Bread With Butter — німецька металкор-група з міста Люббен. Групу було засновано 2007 року Марселем Нейманом, вони підписалися на Redfield records і випустили два студійних альбоми на цьому лейблі.

На форумі також очікують: DETACH (Україна), Being As An Ocean (США), Enter Shikari (Велика Британія), Miss May I (США), Pain (Швеція), Chelsea Grin (США), The Elephants, Blooms Corda (Україна), Arlett (Україна), Tik Tu (Україна), Vivienne Mort, Христина Соловій (Україна), Zapaska (Україна), Республіка Паліна (Білорусь).

Ціна питання для меломанів: 990 грн на три дні, абонемент у наметове містечко — 250 грн.

Koktebel Jazz Festival

24—27 серпня, Чорноморськ, Одеська область.

2017-го фестиваль пройде п’ятнадцятий раз. Раніше форум звучав на кримському узбережжі, у Коктебелі, біля будинку Максиміліана Волошина.

Перший фестивальний день на Koktebel Jazz Festival збігається з Днем Незалежності й буде присвячений українській музиці. Список учасників наразі уточнюється. Але організатори анонсують деяких учасників. Asian Dub Foundation, Boom Pam, Hypnotunez, Submotion Orchestra, Jay-Jay Johanson та інших.

На фестиваль приїде виходець із румунської Буковини німецький музикант Shantel зі своїм оркестром Bucovina Club Orkestar. Його називають королем балканського танцполу. Він також автор саундтреку до комедії “Борат” і дискотечного суперхіта Disko Partizani. Цього музиканта порівнюють із Гораном Бреговичем та Еміром Кустуріцею. Гастрольні плани артиста розписані на рік уперед, однак Shantel & Bucovina Club Orkestar все-таки викроїли дату для виступу і в Україні — на Koktebel Jazz Festival.

У Чорноморську виступить Карл Фрієрсон — як Special Guest ювілейного фестивалю. Прибуде меланхолійний романтик зі Швеції Jay-Jay Johanson. Музичний стиль Jay-Jay Johanson сполучає в собі елементи джазу, трип-хопу та електронної музики.

Respublica Fest

1—3 вересня, Кам’янець-Подільський.

Respublica Fest пропонує на вибір чотири сцени. Головна локація — сцена біля історичної фортеці XVI століття. Контент — рок, електроніка, класична музика, імпровізаційний джаз, а також поетичні читання тощо.

Respublica — це також фестиваль вуличного мистецтва. Форум некомерційний і позиціює себе як street-art фестиваль. Також фест — учасник рейтингу “100 найкращих подій для українського туризму”. (Кам’янець-Подільський — єдиний представник України в міжнародному проекті Google Street Art Project.) Вуличні художники приїжджають до Кам’янця-Подільського у цей період, щоб розмалювати будинки в спальних і депресивних частинах міста.

Попри демократичну цінову політику (400 грн на всі дні фестивалю), line-up фесту не поступається списком виконавців на дорогих форумах. Щороку Respublica Fest відвідують близько 10 тис. меломанів.

Цього року на форумі очікують: ANACONDAZ, JINJER, ДайДарогу!, DETACH, Один у каное, Vivienne Mort, Порнофільми, SPACE OF VARIATIONS, Жадан і Собаки, Антоха МС, PANIVALKOVA, The HYPNOTUNEZ і багато інших.

Тим паче, що крім художніх заходів організатори пропонують і чимало організаційних, соціальних, освітніх і стрит-арт-проектів. Тому учасники з різних країн продемонструють таланти в таких видах мистецтва, як графіті, відеознімання, танець. Ну й, звичайно, музика. Адже мету заходу заявлено дуже гучно — залучення до спільної творчості якомога більшої кількості людей.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.