Вже за тиждень Івано-Франківськ знову перетвориться на мистецький порт. Щоб не втопитися у вирі Porto Franko 2017, треба прислухатись до порад Романа Григоріва та обрати найцікавіше, пише Громадське.
Роман Григорів, засновник і президент фестивалю Porto Franko:
“Ми розраховуємо, що наша театральна програма буде «найжирнішою» театральною програмою в Україні. Там буде така концентрація топових виконавців, що ми хочемо розвінчати міф, що Франківськ – лише літературна столиця. Ми доведемо, що це мистецька мекка, в тому числі театральна та музична”, – каже Григорів.
Отже, сім причин, через які варто відвідати Porto Franko.
- Музичні скульптури Ганса ван Коолвіжка
В будівлі костелу зазвучать три унікальні музичні скульптури нідерландського музиканта та креатора Ганса ван Коолвіжка. Там буде «Bambuso sonoro» — єдиний у світі бамбуковий орган, та мобільна звукова машина під назвою «Glissando» і дзвони, що звучать ніби у просторовій порожнечі — «The Bells».
2. Поезофонія: Джим Моррісон та Юрій Іздрик
«Назву «поезофонія» вигадала наша подруга Поліна Городинська. Ми вважаємо, що музика вночі — це круто, але література і музика — це мегакруто. Ми поєднаємо там театральну зірку Анн Беннет, Юрія Іздрика, дуже багато музичних виконавців», — розповідає Роман Григорів.
У рамках поезофонії Юрій Андрухович виступить з гуртом Karbido, Тарас Прохасько зустрінеться з сенегальським музикантом Кеба Ціссохо, а видавництво «П’яний корабель» презентує збірку текстів Джима Моррісона «Американська молитва». Та найбільша подія відбудеться у ніч з 16 на 17 червня. «POESOPHONIA. НІЧ» — це експериментальна вистава на три дії, що поєднає загадкове місто Singapore з віршами Михайля Семенка і Ніки Турбіної, поетичні читання Юрія Іздрика зі звуками контрабаса й акордеона, а європейську поезію з музикаою ансамблю NOVA OPERA. З аналогічного нічного перформансу минулого року виникла сонопера «непрОсті».
3.«Піфійська ораторія»: давня Греція в сучасному Франківську
Осередок театральних практик «Ґардженіце» з Польщі відновлює автентичні давньогрецькі виступи — використовує записи музики, знайдені на кам’яних плитах разом з текстами п’єс. На фестивалі Porto Franko колектив представить постановку Влодзімєжа Станєвського про Дельфи — центр давньогрецької мудрості, де віщувала легендарна Піфія.
4. Футуристична служба Божа
Футуристична служба Божа відбудеться в будівлі костелу, де тепер знаходиться художній музей. Тут можна буде почути звуки бамбукового органу, мусульманські пісні та звуки кори, буддійські мотиви, виконані на китайських музичних інструментах, та класичний ортодоксальний хор.
5. НеоОПЕРА-жах «Гамлет»
NOVA OPERA продовжує досліджувати різні жанри: у них уже була опера-реквієм, сонопера та опера-цирк. На черзі неоОПЕРА-жах «Гамлет». Її ставлять за перекладом Юрія Андруховича, а режисером виступає Ростислав Держипільський, що працював над постановками вистав «Солодка Даруся» та «Оскар і Рожева Пані».
6. Вистава «Майстер голоду»
Постановки литовського театрального режисера Еймунтаса Някрошюса відомі використанням на сцені природних субстанцій — води, вогню, вітру, льоду, каменю. Його вистава «Майстер голоду» навіяна одним з останніх творів Франца Кафки про людину, яка виснажує себе голодом і для якої цей процес чимось споріднений з театром, адже робиться це на радість натовпу. Головну чоловічу роль у виставі виконує жінка — Вікторія Куодіте.
7. Кінопрограма: від Дзиґи Вертова до Gogol Bordello
Програма кіно буде дуже музичною. Однією з найцікавших подій стане показ фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (1928) з живим музичним супроводом композитора Антона Байбакова.
Крім цього, кінопрограма поєднає Іґґі Попа, гурт Le Tigre, Джамалу та Gogol Bordello. А довершить це стильний і захопливий огляд музики 80-х у стрічці «B-movie: Звук і пристрасть у Західному Берліні».
Comments are closed.