Бізнес-освітою для дорослих вже давно нікого не здивуєш. А от навчати підлітків, як розпочати власну справу – тенденція для України нова. Третій місяць в Івано-Франківську працює бізнес-школа для підлітків «Creators». Хто, як і чому навчає юних франківців?
Проект «Creators» заснували двоє підприємців – Остап Павлюк та Ірина Стецевич. Остап останні три роки активно працює з підлітками як тренер під час різних тренінгів. Каже, давно знав, що відкриє свою бізнес-школу.
«Я розумію, що держава, яка розвивається, базується на підприємництві. Підприємці – це ті люди, які створюють робочі місця та рухають економіку, – розповідає Остап. – Я побачив, що школа не дає дітям вибору. Там ти мусиш обирати між пожежним, вчителем і економістом. Про вибір між найманим працівником, інвестором чи підприємцем навіть не говорять. Не обов’язково після школи йти в університет. Якщо в тебе є крута ідея, то ти можеш її реалізувати. У світі багато прикладів, коли молоді люди стають мільйонерами, втіливши свої ідеї».
Ірина займається маркетингом, консалтингом та управлінням персоналом. Каже, до створення бізнес-школи спонукав досвід роботи в бізнесі та власні діти.
«У місті є багато організацій, які займаються розвитком дітей, – каже вона. – Але таких, які б працювали з підлітками, майже немає. Залишаються дуже профільні заняття – англійська, спорт, музика. Всеохоплюючим розвитком особистості, баченням себе в майбутньому ніхто не займався. А там, де порожньо, там має щось бути. Ми вирішили цю пустку заповнити. З реалізацією ідеї не зволікали. Не відкладали на потім, бо мої два сини вже в підлітковому віці».
У грудні минулого року Ірина з Остапом вирішили взятись за реалізацію ідеї. В січні партнери вже мали готовий бізнес-проект. У березні стартував весняний набір. Охочих, попри те, що навчання у школі не є безкоштовним (3600 грн за тримісячний курс), виявилося так багато, що довелося влаштовувати конкурсний відбір. Нині тут вчаться 14 франківських підлітків.
Заняття в бізнес-школі проходять щонеділі. Підприємництву підлітків навчають тренери – підприємці-практики або громадські активісти.
«Нам важливо, щоб ці люди мали правильні цінності, які толеруються у всьому світі. А ще, щоб вміли мріяти, мали мотивацію на результат, вміли мрії реалізовувати і мали позитивне ставлення до світу», – говорить Ірина.
В ролі тренерів спробували себе громадський активіст, підприємець Віктор Загреба, менеджер проектів Євгенія Клепа, керівниця консалтингової компанії «Парасоля» Лана Новоженова, заступник голови правління «Ощадбанку» Андрій Стецевич.
Заняття проводять в інтерактивній формі. «Я знаю, що таке працювати з підлітками. – сміється Остап. – Якщо дорослий буде слухати навіть не дуже цікаві речі, бо він заплатив за це гроші, то з підлітками таке не пройде. Нецікаво – все, ти втратив увагу, ніхто не слухає».
Працює школа на формування в дітей не пасивних знань, а компетенцій.
«Нам важливо давати дітям знання й навики, які базуються на цінностях та які одразу пропрацьовуються на практиці. Бо лише тоді знання стає зрозумілим і його можна використати, – розповідає Остап. – Школа називається «Creators» – творці. Нам важливий процес творення. Ми починаємо навчання з розмови про те, хто такі творець і споживач. Сьогодні нам бракує творців, які готові щось створювати і вести країну до прогресу».
Завершиться весняний модуль для учнів школи презентацією власних бізнес-проектів.
«Ми працюємо з молодим поколінням. Поколінням, яке ще ніхто достеменно не вивчив, яке дуже відрізняється від інших. Тому нам доводиться шукати нові підходи, нові умови, які б їх мотивували. При цьому вони мають шалений потенціал, – каже Ірина. – Просто отримати знання їм не цікаво. Їм потрібно зрозуміти, як це працює. Тому мають створити бізнес-проект готовий до реалізації».
Та учні школи мають презентувати не просто бізнес-проект, а проект з соціально відповідальною складовою і реалізувати її протягом травня в місті.
Нині учасники «Creators» активно працюють над трьома бізнес-проектами – міським квестом, салоном краси та вільним простором для розвитку підлітків. Надалі допомагатимуть їм у цьому досвідчені ментори. А вже у вересні Ірина та Остап планують відкрити у Франківську бізнес-інкубатор для підлітків – платформу, яка допоможе реалізовувати ідеї учнів під опікою місцевих бізнесів.
«Зрозуміло, що не кожен наш випускник стане підприємцем, – каже Ірина Стецевич. – Але ми впевнені, що після навчання у нас вийдуть люди, які можуть когось за собою повести. Люди, які розуміють, що самі керують своїм життя. Люди, які самі творять своє життя».
Comments are closed.