У вівторок, 11 грудня, в Івано-Франківську люди з обмеженими фізичними можливостями провели черговий аудит доступності. Дві незрячі жінки, голова громадської організації жінок-інвалідів «Біла тростина» Марія Гогільчин та член цієї ж організації Мирослава Гев’юк обстежили будинок по вулиці Петлюри, 19 та міську поліклініку №1.
Чиновники з міськвиконкому проігнорували аудит. Єдиний хто відгукнувся — інженер КП «Дирекція замовника» Василь Жугаєвич. Ця організація обслуговує будинок на Петлюри, 19.
На цій вулиці стоять два світлофорні об’єкти, обладнані звуковим сигналом. Проте взимку інвалідам дуже важко пересуватися вулицею.
Комунальні працівники, знаючи хто саме користується цими світлофорами, практично не розкидають сніг на цих переходах. І якраз на тому боці, де проживають неповносправні. В снігу є кілька вузеньких стежок, і незрячі, переходячи дорогу, наштовхуються на кучугури на узбіччі.
Заїзну кишеню на тутешній зупинці транспорту взагалі не розчистили від снігу, маршрутки зупиняються за три метри від тротуару.
У цій п’ятиповерхівці на Петлюри, 19 проживають 45 незрячих та слабозорих людей.
Проблем на прибудинковій території чимало. З нерівного тротуару стирчать уламки лавок (за одну з них Марія Гогільчин недавно перечепилася і зламала руку), людям недостатньо направляючих перил.
Перед входом до будинку сніг розчистили лише з одного боку.
Провулок, який з’єднує вулиці Петлюри і Сорохтея, не має ні світлофора, ні бодай пішохідного переходу.
До поліклініки №1 важко добиратися. А до неї приписані багато незрячих, в тому числі мешканці Петлюри, 19. Зупинка транспорту на вулиці Чорновола біля пологового будинку взагалі не обладнана. Інвалідів на вулиці зустрів завгосп поліклініки Микола Білінський (крайній зліва).
Тротуар між пологовим та новою церквою водії перетворили на парковку. З одного боку тут залишають машини, з іншого, попри паркан церковної території ті ж машини їздять.
Усім людям доводиться маневрувати між автомобілями, а що вже говорити про сліпих?
Прямо перед головним входом до поліклініки люди влаштували парковку. Медики кажуть, що вона є стихійною, мовляв, тут передбачені два місця для службових авто поліклініки та ще одне для інвалідів.
Машини припаркували впритул до сходів перед входом, таким чином водії заблокували пандус для візочників. До слова, сам пандус перед входом не відповідає нормам. Його кут нахилу надто крутий, перила є лише з одного боку.
Внутрішній пандус ще гірший. Його влаштували посеред холу, він так само дуже крутий, поручнів немає. Поручні, якими облаштували колону посеред сходів — нічим не допомагають, бо сама колона стоїть на другій сходинці.
Чотири сходинки у холі — це взагалі унікальний архітектурний витвір — кожна має різну ширину та висоту. Завгоспа Миколу Білінського обурили претензії до сходинок. Мовляв, їх робили столяр і сантехнік, тож дякувати треба і за це.
У приміщенні поліклініки інвалідів зустрів головний лікар Іван Романюк. Він пообіцяв помітити сходи у холі контрастною фарбою. Аудитори звернули його увагу на те, що в поліклініці, де обслуговуються понад 50 інвалідів по зору, немає рельєфних табличок біля кабінетів. Крім того, місцевий туалет не пристосований для візочників.
За підсумками вівторкових аудитів члени «Білої тростини» складуть спеціальні анкети доступності та вишлють свої пропозиції відповідальним організаціям. Нагадаємо, що за законом, забезпечення безперешкодного доступу до приміщень є обов’язковим для усіх установ. Як чиновники і комунальники виконуватимуть цей обов’язок, перевіримо вже за кілька місяців.
Comments are closed.