Папа Римський згадав у великодній промові також військові конфлікти Сирії, Південного Судану, Судану, Сомалі та Демократичної Республіки Конго.
Папа Франциск виголосив послання «Urbi et Orbi» (Містові Риму та світові) з лоджії ватиканської базиліки Святого Петра у Ватикані у неділю Пасхи, 16 квітня, – передає Радіо Ватикану.
Дорогі брати й сестри, благодатного вам Великодня!
Сьогодні в усьому світі Церква знову повторює повне подиву благовістування перших учнів: «Ісус воскрес!» – «Він справді воскрес, як і прорік!».
Давнє свято Пасхи, спомин визволення єврейського народу з рабства, осягає тут своє сповнення: Своїм воскресінням Ісус Христос визволив нас із рабства гріха й смерті та відкрив нам перехід до вічного життя.
Всі ми, коли піддаємося опануванню гріхом, губимо добру дорогу та блукаємо, немов загублені овечки. Але Сам Бог, наш Пастир, прийшов, аби нас знайти, і щоб спасти нас, Він понизився аж до хресного приниження. І сьогодні можемо звіщати: «Воскрес добрий Пастир, який задля свого стада вийшов назустріч смерті, алилуя!» (Римський Месал, IV Неділя Пасхи, Антифон Причастя).
Крізь віки Воскреслий Пастир не втомлюється шукати нас, Своїх загублених у пустелях світу братів і сестер. І знаками Страстей – ранами Його милосердної любові – притягає нас на Свою дорогу, на дорогу життя. Також і сьогодні Він бере на Свої рамена численних братів і сестер, пригнічених злом у різних його формах.
Воскреслий Пастир виходить шукати тих, які заблукали у лабіринтах самотності та суспільного виключення; Він виходить їм назустріч через братів і сестер, що вміють наблизитися з пошаною та ласкавістю, допомогти цим людям почути Його голос, голос ніколи не забутий, який призиває до приязні з Богом.
Він бере на Себе тих, які стали жертвами давніх та нових форм рабства: нелюдяної праці, нелегальної торгівлі, визискування та дискримінації, важких форм залежності. Він бере на Себе дітей та підлітків, яких позбавлено їхньої безтурботності з метою визискування, і тих, хто має поранене серце з приводу насильства, якого зазнає у стінах власного дому.
Воскреслий Пастир товаришує в дорозі тим, які змушені залишити свій дім з приводу збройних конфліктів, терактів, нужди, репресивних режимів. Цим вимушеним мігрантам під кожним небом Він дозволяє зустріти братів і сестер, які діляться хлібом та надією у спільній мандрівці.
Нехай же серед складних та іноді драматичних доль народів, Воскреслий Господь скерує кроки тих, хто шукає справедливості й миру, та дасть провідникам народів відвагу запобігати поширенню конфліктів і зупинити торгівлю зброєю.
Нехай же Він у цей час особливим чином підтримає зусилля тих, які активно трудяться над тим, щоб принести полегшення та відраду цивільному населенню в Сирії, улюбленій і розтерзаній Сирії, жертві війни, яка не перестає сіяти жахіття і смерть. Вчора там стався останній ганебний напад на втікаючих біженців, спричинивши чимало смертей і поранень. Нехай дарує мир всьому Близькому Сходові, починаючи від Святої Землі, а також Іракові та Ємену.
Нехай не забракне близького Доброго Пастиря народам Південного Судану, Судану, Сомалі та Демократичної Республіки Конго, які страждають від затяжних конфліктів, загострених сильною посухою, що вражає деякі регіони Африки.
Нехай же воскреслий Ісус підтримає зусилля тих, які, особливо в Латинській Америці, анґажуються в забезпечення спільного добра суспільств, іноді позначених політичною та соціальною напругою, що в деяких випадках вилилась в насильство. Нехай стане можливим зводити мости діалогу, залишаючись витривалими у боротьбі проти лиха корупції та в пошукові дієвих мирних вирішень суперечок, задля поступу й зміцнення демократичних інституцій, в повній пошані правової держави.
Нехай же Добрий Пастир допоможе Україні, ще досі пригнобленій кривавим конфліктом, віднайти згоду та супроводжує ініціативи, спрямовані на полегшення горя тих, які страждають від його наслідків.
Нехай воскреслий Господь, Який не перестає наповнювати європейський континент Своїм благословенням, подасть надію тим, що переживають періоди кризи й труднощів, особливо з приводу відсутності праці, насамперед, для молоді.
Дорогі брати й сестри, цього року ми, як християни всіх конфесій, разом святкуємо Пасху. Таким чином, у кожній частині землі знову одноголосно підноситься найпрекрасніше звіщення: «Господь воістину воскрес, як і прорік!». Нехай же Він, що переміг пітьму гріха й смерті, дарує мир нашим дням.
Благодатної Пасхи!
Comments are closed.