Соціум

Місто втрачає обличчя. У Франківську досі вирішують, як навести лад з рекламою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Проблема із зовнішньою рекламою в Івано-Франківську назріла давно. Вулиці міста перевантажені білбордами, сітілайтами, плакатами, банерами.

Мало того, половина з них встановлені незаконно. Місто потроху втрачає обличчя, та, здається, це мало кого хвилює, пише Репортер.

Дивне утворення

Минулого тижня департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини міськради організував круглий стіл. Обговорювали зміни до положення про «Порядок розміщення зовнішньої реклами в Івано-Франківську». Вирішили – аби навести лад з рекламою, потрібно створити робочу групу, яка напрацює зміни до того Порядку.

«Нам вже давно потрібно впорядкувати рекламу в нашому місті, – говорить учасник робочої групи, архітектор Василь Романець. – Якщо порівнювати з сусідніми містами, то в нас ситуація страшна. Пам’ятки архітектури заліплені величезними банерами, а це спотворює історичну частину міста. Саме ці моменти ми, перш за все, маємо прописати в новому положенні».

Щоправда, для чого саме створили таку групу, до кінця так і не зрозуміло. Адже при департаменті з 2011 року працює постійний консультативно-дорадчий орган – рада з питань реклами. Крім того, за чинним положенням, саме ця рада вирішує, чи надати дозвіл на розміщення реклами, чи відмовити. І вже на підставі її рішення департамент готує проекти.

Тож виходить, що робоча група має сформувати пропозиції змін до положення. Потім ці напрацювання подадуть у департамент містобудування, а ті натомість направлять їх в раду з питань реклами. Вже після погодження з тою радою департамент готує проект рішення, який представлять на громадських слуханнях і винесуть на розгляд виконкому. Не надто складно?

«Мене включили в групу без моєї згоди, і я дізнався про це з новин, – каже архітектор Ігор Панчишин. – Не можу зараз сказати, в чому полягатиме робота цієї групи, бо це якесь дивне утворення. Насправді розробкою положення має займатися безпосередньо департамент містобудування, це входить в їхні посадові обов’язки. Консультативні функції теж не в її повноваженнях – для цього є громадська рада».

Цікаво, що в робочу групу також увійшли депутати міської ради: «свободівець» Олег Капустяк і Володимир Кушнір від БПП «Солідарність», які мають безпосереднє відношення до реклами в місті. Ці ж депутати є членами ради з питань реклами.

Так, Олег Капустяк є власником ПП «Рекламно-виробнича компанія «Трамплін» і керівником ТОВ «ВестБорд». Натомість Володимир Кушнір є одним із трьох засновників ТзОВ «Афени», яке спеціалізується на білбордах і щитових фасадних конструкціях. Також Кушнір створив ще одне товариство – «Дикий Захід», що володіє більшістю сітілайтів у Франківську. Місце розміщення зовнішньої реклами цих підприємств, як випливає з реєстру дозволів на розміщення зовнішньої реклами, – якраз центральна частина міста.

Без рішення не демонтують

Зміни до положення про «Порядок розміщення зовнішньої реклами в Івано-Франківську» справді потрібні. Адже саме цей документ визначає рекламну політику в місті, зокрема надання дозволів на розміщення реклами та її демонтаж.

До речі, чинний Порядок, який виконком затвердив ще у 2009 році, взагалі не врегульовує розміщення рекламних конструкцій на фасадах будинків, а також рек­ламу у вікнах.

В департаменті кажуть, що вони не виконують інспекційних функцій і виявляти незаконну рекламу – не в їхній компетенції. Натомість це робота комунального підприємства «Муніципальна інспекція з благоустрою». Та навіть якщо інспектори зафіксують порушення, то їх повноваження закінчуються складеним протоколом.

«Якщо у власника реклами немає доз­вільних документів, то наші інспектори діють в межах своєї компетенції – складають приписи та виписують протоколи, – розповідає керівник Муніципальної інспекції Михайло Яцків. – Згодом, якщо людина не прибрала рекламу або не узгодила її, ми передаємо відповідні документи в департамент містобудування, який готує проект рішення про демонтаж».

Така процедура триває не менше двох місяців. І поки не буде рішення виконкому, то й демонтувати ту рекламу ніхто не має права. Зрозуміло, що і виконком не завжди погоджує демонтаж.

Звісно, новостворена робоча група може запропонувати власне бачення вирішення цієї проблеми. Проте не відомо, чи візьме хтось до уваги ті пропозиції. Адже з рек­ламою в місті боряться вже не перший рік. Виконком навіть ухвалив рішення «Про зупинення надання дозволів на розміщення нових об’єктів зовнішньої реклами». Однак на офіційному сайті мерії під текстом рішення є приписка: «Станом на 02.10.2015 р. Концепція розвитку зовнішньої реклами в м. Івано-Франківську ще не затверджена Івано-Франківською міською радою, тому рішення виконавчого комітету від 30.07.2015 р. № 428 фактично не діє».

Залишається сподіватися, що нове положення таки дасть результат. Позаяк рек­лама, яка є зараз в історичному центрі Франківська, неабияк псує пам’ятки архітектури і середовище в цілому.

Фото Юрій Паливода

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.