У вівторок, 14 лютого, у франківській ратуші провели урочисту церемонію в рамках проекту «Шлюб за добу». Кияни Павло Хрипко та Ірена Хованець стали першою парою, що розписалися у місті за добу.
Ірена родом із Франківська, Павло – з Кривого Рогу. Пара вже сім років живе разом. Зареєструвати шлюб вирішили спонтанно.
«Усе співпало. Це моє рідне місто, і дата символічна, – пояснює наречена. – Розписатися за добу – дуже крута можливість, бо в коханні не все можна передбачити. Ти прокидаєшся і розумієш – хочу зробити це сьогодні».
З нагоди запуску проекту цього дня перші три пари розписують лише за 766 грн – вартість держмита. Стільки ж, до речі, коштує урочиста церемонія у міському відділенні ДРАЦС, якщо записатися за місяць. А от надалі швидкий розпис обійдеться молодятам у 2000 грн. Якщо ж пара хоче просто отримати свідоцтво про шлюб без урочистостей, то це вартує лише 85 копійок.
Начальник Івано-Франківського міського відділу ДРАЦС Анна Королик розповідає, що Франківськ приєднався до пілотного проекту «Шлюб за добу» 11 січня цього року. І вже з 14 лютого франківці можуть подавати заявку на швидку реєстрацію.
Тепер не потрібно чекати на реєстрацію місяць. Молодята можуть обрати будь-яку дату чи навіть того ж дня провести церемонію. Свідоцтво про одруження видаватимуть одразу, а протягом 24 годин з моменту розпису дані вносять до відповідного реєстру.
Організацією церемонії займатимуться комунальні підприємства міста. На сьогодні заявки подали три установи: центр розвитку міста та рекреації, обласна філармонія і облмуздрамтеатр. Інформація про організаторів, до яких наречені можуть звертатися і подавати заявку, є й на сайті територіального управління юстиції.
«Наречені подають заяву організаторам, вони того ж дня передають документи нам, ми їх звіряємо, виїжджаємо на місце і проводимо державну реєстрацію, – пояснює Анна Королик. – За бажанням наречених, крім цих трьох локацій, може бути виїзна церемонія в ресторані, парку, на міському озері».
Зареєструвати шлюб можуть лише державні реєстратори. Поки у міському відділі ДРАЦС є лише три уповноважених. Та керівник переконує, що вони мали б упоратися з напливом охочих.
«В середньому приймаємо в місяць до 300 пар, – каже Королик. – Попит у нас є завжди. Єдине, що може зупинити молодят, – ціна».
У Франківському відділенні ДРАЦС сподіваються, що до нас зможуть приїхати і наречені з інших міст, якщо в їх місті немає такої послуги, або ж якщо в нас виявиться дешевше, адже кожне місто встановлює свою вартість. Так у прифронтових містах одружитись за добу можна за 150 грн, в інших може сягати 5-6 тис грн.
Пілотний проект «Шлюб за добу» запускали в першу чергу для прифронтових регіонів. Нині він уже працює у Сєвєродонецьку, Маріуполі, Києві, Одесі, Львові та Херсоні. З грудня Кабмін долучив ще Вінницю, Дніпро, Луцьк, Миколаїв, Кам’янець-Подільський, Рівне, Житомир і Харків.
Comments are closed.