Фото

В Івано-Франківську згадали про лемків (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці минулого тижня у культурно-мистецькому центрі «Є» відбувся Лемківський вечір, ініційований та організований франківською художницею Анною Кирпан. Присутні мали змогу побачити традиційний лемківський одяг (слайд-шоу), пізнавальний фільм про Лемківщину, дізнатися про особливості лемківської культури, її сучасний стан, послухати лемківських пісень у виконанні лемкині з Бучача Лесі Горлицької.

Як розповіла організаторка вечора Анна Кирпан, ідея вечора народилася з того, що вона сама хотіла піти на таку акцію, але її ніхто не організовував. «Лемківська культура є своєрідною, багатою, цікавою, але все ще мало знаною в Україні. Довгий час після депортацій багато лемків просто боялися визнати, що є депортованими. Тим самим розчинялися у загальній масі, – говорить Анна Кирпан. – Лише наприкінці 80-х – на початку 90-х почали патріотично заявляти про себе, без боязні говорити, ким є . Тож лемківська культура не зникла, але дуже потребує сьогодні уваги та сприяння. Сподіваємось, що ця зустріч розбудить інтерес, заохотить до збирання і примноження культурних скарбів, згуртує симпатиків у нашому місті та регіоні».

До речі, найбільший із фестивалів лемківської культури «Дзвони Лемківщини» проходить в Монастириську Тернопільської області, який організовує товариство «Лемківщина».

Серед видатних українців-лемків – поет і автор гімну «Ще не вмерла Україна» Михайло Вербицький, композитори Дмитро Бортнянський і Анатолій Кос-Анатольський, поет Богдан-Ігор Антонич, священик Дмитро Блажейовський та інші.

Особливість розташування Лемківщини — лише 1/10 у межах кордонів сучасної України; північна частина знаходиться на території Польщі, південна — Словаччини.








Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.