До свята Водохреща в Україні прийнято вирізати хрести з льоду. Тож парафіяни церкви святого Архистратига Михаїла в селі Іваниківка Богородчанського району створили на подвір’ї храму цілий льодовий ансамбль. До речі, уже не вперше.
Упродовж 2-ох днів восьмеро майстрів разом із головою церковної двадцятки Михайлом Шаламаєм вирізали шість льодових скульптур. Бензопилою вони перетворили брили на арку, ялинку, шопку, хрест і престіл.
«Спочатку визначаємо, що саме будемо робити, – розповідає про техніку виконання один з майстрів Ярослав Павликівський, – далі малюємо схему, потім на місцевому ставку вирізаємо окремі деталі. Збираємо конструкції уже біля церкви: деталі поливаємо холодною водою і з’єднуємо. Готові фігури знову обливаємо водою – так вони стають прозорими і міцнішими, поліруємо до блиску».
Майстер додав, що з кожним роком вони все більше розуміють, як це слід це робити. Каже, завжди виникає думка: «можна ще краще, цікавіше».
За словами Ярослава Павликівського, одним із найважчих етапів є виймання деталей із води. Зауважує, що їх потрібно тримати міцно, аби не вислизнули. І водночас не стискати надто сильно, щоб деталі не розкришилися в руках.
«Не менш клопіткої праці потребує і нанесення написів на лід – кожна буква вимагає терпіння і точності, – говорить майстер. – Загалом, якщо все робити правильно, про мінусовій температурі льодові творіння можуть простояти до весни».
Священик УАПЦ святого Архистратига Михаїла в селі Іваниківка Богородчанського району митрофорний протоієрей Степан Жолоб’юк подякував тим, хто трудився для виготовляння льодових скульптур.
«Майстри, які приступають до роботи з молитвою, завжди мають Боже благословення», – сказав він.
Світлана Андрійчук, випускниця Школи журналістики Івано-Франківської ОО НСЖУ
Comments are closed.