Фото

Стартували літературні змагання (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Культурно-мистецький центр «Є» розпочав серію інтелектуальних-мистецьких ігор під назвою «Шухляда».

Учора, 4 листопада, пройшла перша гра. Змагалися дві команди, які були укомплектовані у трійки. Перша – досвідчені письменники: Степан Процюк, Володимир Єшкілєв та Роман Черковський, які охрестилися «Крокодилами»; друга – молоді: Ольга Деркачова, Наталя Щерба та Василь Карп’юк, які назвалися «Напівметрами». Кожна з команд мала довести, що сильніша від суперників.

До складу журі конкурсу організатор та ініціатор проведення гри Вікторія Мартинович запросила директорку культурно-мистецького центру «Є» Боровську Уляну, директора видавництва «Лілея-НВ» Василя Іваночка та літературного критика Євгена Барана.

Колоритно, виразно, яскраво, дотепно і дещо навіть неочікувано
проявлялися як маститі письменники, так і молоді. Вони відповідали на
питання шкільної програми, розказували вірші, писали прозу, міркували
над тим, який найкращий вік для творчості.


Словом, школярський блок, як його охрестило згодом журі, дав можливість декому з присутніх відкрити для себе, що Нечуй-Левицький написав роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Далі цікаво слухалася поезія Шевченка, Франка, Бажана, Гавриліва, інших поетів сучасності. До речі, пригадуючи, шкільний курс, одна з учасниць навіть продекламувала вірша «У лісі, лісі темному», рятуючи від потоптання в другому конкурсі свою команду. Ну а коли дійшло до аргументів, який вік для творчості найкращий, то, звісно, не обійшлося без переконливості Володимира Єшкілєва. Його захист цього завдання виявився не лише найдотепнішим, але й тим, який найбільш відповідає правдивості. Ось дещо: у 100 років чоловіка вже ніщо не відволікає від процесу творення, наявність праправнуків дає відчуття стабільності та вічності, вставна щелепа допомагає вправлятися у експериментах і т.д.


Як зауважив член журі Василь Іваночко, досвід переміг, себто «Крокодили» заімпонували йому більше. Проте більшість своїх голосів він віддав усе ж «Напівметрам». Офіційно саме вони й перемогли.

В цілому судді одноголосно зауважили, що ідея гарна і було б добре, якби вона мала продовження, адже в подібних літературних зібраннях є потреба.

Наступного четверга Вікторія Мартинович запросила на зустріч з художниками. До речі, упродовж всього сезону ігор у книгарні «Є» глядачі зможуть проголосувати за найсильнішого, на їх думку, гравця, який буде нагороджений призом.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.