У понеділок, 14 листопада, у фойє драматичного театру відбулося оголошення результатів конкурсу “Перший рукопис”. Його засновники – Микола Палійчук, Ольга Бабій, Ростислав Держипільський, Богдан Томенчук – вирішили дати можливість видати власну книжку талановитим людям.
Організатори кажуть, що боялися, чи знайдуться творчі люди, адже кожен учасник повинен бути родом з Прикарпаття та не мати жодної книги у своєму доробку. Це були основні умови конкурсу.
Цього року 42 учасників захотіли втілити свою мрію у життя. Розглянули більше 30 рукописів, бо були ті, які надсилали свої роботи з інших міст. Вибрати одного переможця, кажуть, було важко, бо достойних робіт було чимало.
Микола Палійчук, один із організаторів конкурсу вважає, що конкурс має стати традиційним і надалі проводитись.
“Головною умовою до видавця буде те, що книга переможця має брати участь у форумах видавців. Цей автор має бути відомим, а його ідеї повинні поширюватись по всій Україні”, – каже Палійчук.
Засновники конкурсу зазначають, що тираж книжки узгоджуватимуть разом із видавцем, який погодиться видати книжку. Кажуть, що книжку варто розповсюдити по всіх місцевих бібліотеках, а згодом і по книжкових магазинах.
Поза конкурсом вже готується до видання збірка, яку написав учасник АТО Ігор Коропецький, який загинув під час бойових дій. Її надіслали на конкурс його родичі – так вирішили увіковічнити його пам’ять.
До самого закінчення конкурсу ніхто з організаторів не читав рукописи, які стали лауреатами. Члени журі самостійно визначили кращий твір і не розголошували ім’я переможця. Найкращі серед лауреатів посіли призові місця і отримали нагороди.
3 місце між собою розділили Оксана Драгомирецька та Софія Сіренко.
2 місце – Олег Росткович.
Перемогу у цьогорічному конкурсі здобула Марія Василишин з села Чорний Потік Надвірнянського району із своїм рукописом “Історія Йохана Бабая”, який вже готується до видання. Авторка зазначила, що цей твір – про таємничі світи кожної людини.
Comments are closed.