Люди Світ Фото

У Франківську показали втрати від нацистських та комуністичних загарбань (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Виставку документальної фотографії у Франківську приурочили до дня Незалежності Польщі.

_mg_9589

У п’ятницю, 11 листопада, в Музеї мистецтв Прикарпаття відкрили виставку документальної фотографії “Втрачена Річ Посполита” Інституту національної пам’яті Республіки Польща. Виставка триватиме тиждень.

_mg_9573

Виставка представлена за годинниковою стрілкою. У ній представлені втрати від нацистських та комуністичних загарбань. Експозиція “Втрачена Річ Посполита” умовно розподілена на три частини: світ суспільства, духовний і архітектури – того, що було знищено за час окупацій. Йдеться як про людські та матеріальні втрати, так і непрямі втрати: багатозначні, довготривалі політично-військові, економічні, соціальні, культурні наслідки.

_mg_9587

“Ця виставка є позитивним прикладом для того, щоб і поляки і українці задумалися над тими цінностями, які ми втрачаємо, коли між собою ворогують величезні нації, – говорить Мар’я Осідач, директор Центру польської культури та європейського діалогу. – І все те, те. що сьогодні представлено у виставці, є ехом того, що відбувається на сході України. Це такий заклик: ми хочемо будувати вільну Україну та вільну Польщу, будувати відносини, творити спільно”.

Виставку також побачили в Сімферополі, Києві, Львові, Одесі та Луцьку. Автор виставки – Томаш Лабушевський. 

На стендах, які утворюють тематичне полотно виставки, представлено вибрані приклади з історії винищення, яке послідовно реалізували по відношенню до поляків, євреїв, українців, циган, білорусів, цілих суспільних груп.

_mg_9592

Сьогодні польська громада у Франківську долучилася до відзначення дня Незалежності Польщі. Як завжди святкування розпочали зі збору пам’ятника легіонерам у Меморіальному сквері. Разом з міським головою Русланом Марцінківим поклали квіти до пам’ятника Міцкевичу. А закінчили день службою Божою за Польщу.

_mg_9591

За даними останнього перепису 2001 року польська громада сягає 2,5 тисяч осіб. Однак, Мар’я Осідач впевнена, що їх кількість мала б збільшитися. Найбільша польська меншина проживає у Житомирській області.

_mg_9578

_mg_9585

_mg_9572

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.