Люди Світ

“Не художнє чтиво”: книги про пам’ятки архітектури міста й сіл презентували в Івано-Франківську (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 27 жовтня, у читальному залі міської центральної бібліотеки (ЦБ) книги про пам’ятки Івано-Франківська та приміських сіл.

img_20161027_154914

За словами міського голови Руслана Марцінківа, цього року міськрада підтримали 12 видань про Франківськ.

img_20161027_161048

“Це фундаментальна праця і ми робитимемо все можливе для того, щоб відновлювати та зберігати історичні пам’ятки”, – запевнив мер.

Зеновій Федунків, керівник науково-редакційного відділу управління культури національності і релігій ОДА “Звід пам’яток” каже, книги виходили в інший час. Останню видали цьогоріч, у ній багато історичних пам’яток. Над книгами, додає, працювали колектив відділу та інші спеціалісти, кожен досліджував свій район та пам’ятки.

img_20161027_161953

“Ця книга – не художнє чтиво, це енциклопедія, яка потрібна всім. До нас часто звертаються студенти, викладачі і просять інформацію про пам’ятки. Тепер надати ці відомості буде набагато простіше”, – вважає Федунків.

Три книги об’єднані однією назвою “Звіт пам’яток”. Укладачі розповідають, що на час виходу третьої книги, деяка інформація стала застарілою, з’явились нові історичні об’єкти, які теж було б варто внести до книги. Тому вдалося зробити не все.

Працювали в три етапи: експедиційна робота, під час якої науковці шукали унікальні історичні пам’ятки, джерелознавча робота – шукали в архівах інформацію про пам’ятки. А також дослідницька робота – писали статті та укомплектовували інформацію.

Назви об’єктів у книжках подані не за сучасними назвами, а за їх первинним призначенням. Але знайти необхідну пам’ятку в книжці можна за адресою  – у змісті потрібно відшукати вулицю, на якій знаходиться пам’ятка.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.