Президент Петро Порошенко звільнив суддю Печерського райсуду Оксану Царевич. Про це повідомив речник президента Святослав Цеголко у Facebook.
“Очікуване рішення. Президент звільнив суддю Царевич, яка переслідувала автомайданівців. Відповідний указ після надходження документів з ВРЮ, було підписано сьогодні”, – повідомив Цеголко.
Як зазначається на сайті президента, Царевич звільнена у зв’язку із порушенням присяги.
Вища рада юстиції, розглянувши дисциплінарну справу, відкриту стосовно судді Печерського районного суду міста Києва Оксани Царевич, прийняла рішення про внесення подання Президентові про звільнення з посади цієї судді.
Зокрема, у поданні зазначається, що дії судді Царевич при розгляді десяти справ щодо водіїв – учасників акцій протестів в період з листопада 2013 року носять упереджений характер.
Сутність таких дій доводить порушення суддею засад правосуддя, зокрема верховенства права, незабезпечення права на справедливий суд, неповагу до прав і свобод людини.
До теми. Голова Верховного суду дозволив арешт судді із Калуша Оксани Царевич.
Оксана Царевич підозрюється в переслідуванні активістів Майдану в січні 2014 року. Також її звинувачують у зловживанні службовим становищем, порушення вимоги закону і постанові завідомо неправосудних рішень.
Довідка:
Професійне досьє у Царевич небідне, а одіозною її називають саме за рішення у політичних справах. Царевич входила до колегії суддів у першій справі Юрія Луценка. Була однієї із слідчих суддів у справі про вбивство Євгена Щербаня, в якій було пред’явлено обвинувачення Юлії Тимошенко. А буквально на днях, 25 лютого, вона звільнила з-під варти під заставу Олександра Єфремова.
Але тепер і сама може відчути, чи м’якою є лава підсудних. Справу проти Царевич та ще двох її колег ініціював новопризначений генпрокурор Віктор Шокін. Царевич підозрюють у тому, що вона, «зловживаючи службовим становищем і навмисно порушуючи вимоги закону, постановила завідомо неправосудні рішення у справах про адміністративне правопорушення». Простіше кажучи, Царевич була однієї з суддів, які виносили свідомо неправомірні рішення щодо активістів Автомайдану на базі сфальсифікованих даішниками протоколів. Справа стосувалася поїздки понад 1,5 тисячі людей у Межигір’я наприкінці грудня 2013 року.
Її дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України (Постановлення завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і тягнуть на термін від 5 до 8 років. Причому спочатку Царевич звинувачували за ч. 1 цієї ж статті, а там термін від 2 до 5 років.
Comments are closed.