У п’ятницю, 16 вересня, в Івано-Франківську запланували громадські слухання щодо детального плану території (ДПТ) вулиць Макогона-Промислової-Крайківського, де хочуть збудувати 33 багатоповерхівки. Щоправда, півгодини депутат міськради Петро Гавриш на високих тонах пояснював людям, чому головуючим на слуханнях не може бути людина “не з влади”.
“Аби громадські слухання були законними – їх мають проводити представники від архітектури”, – пояснював він.
Проте місцеві мешканці вважають, що це дурниці.
“Немає різниці, хто буде головуючим”, – кричали вони.
Гавриш запропонував, аби вела слухання начальник патронатної служби Вікторія Дротянко.
На думку АТОвця і активіста Олексія Замкового, депутат це робить “для зриву громадських слухань”.
70 мешканців врешті зареєструвалися.
Люди вимагали, аби Дротянко показала підтвердження, де вказано, що вона уповноважена проводити збори. Однак документу вона представила, доводила усно. Врешті головуючим обрали Замкового.
Нагадаємо, на липневій сесії міськради Марцінків зі “Свободою” таки “продавили” забудову Макогона-Промислової-Крайківського. За це проголосували 28 депутатів, двоє – проти, один утримався і ще 12 не голосували. Після цього люди вимагали у мера накласти вето на це рішення.
Потім франківці прийшли до міськради, однак ні Марцінків, ні його заступник Олексій Кайда до людей не вийшли. За них “віддувався” ще один заступник – Микола Вітенко. Пізніше Кайда з людьми таки зустрівся. Голова ГО “Спілка добровольців АТО Прикарпаття” Василь Андріїв запитав у заступника мера, чи законним є затвердження ДПТ без громадських слухань. Проте останній лише відповів: якщо були порушення – прокуратури відреагує.
Було ще одне питання: чи мали право депутати без зміни генерального плану (зміни в генплан вносять щоп’ять років, – Авт.) змінювати цільове призначення промислової зони. Головний архітектор міста Дмитро Нижник запевнив, що чотири-п’ять місяців тому всі відповідні служби затвердили ДПТ, про генплан він не сказав нічого.
Через два дні люди знову не застали Руслана Марцінківа – тоді пішли в прокуратуру, зареєстрували заяву. Далі – ще цікавіше: активісти передали скаргу на депутатів міської ради та міського голову Генеральному прокурору України Юрію Луценку щодо скандального рішення забудови Макогона. Тоді генпрокурор запевнив, що ситуацією володіє. Він доручив обласному прокурору Олександру Стратюку розібратися з цим питанням і, якщо в рішеннях міської ради є порушення, вказати на них, а при потребі й покарати винних.
Після цього мешканці кількох вулиць віднесли колективне звернення з 315 підписами в міськраду і зареєстрували місцеву ініціативу щодо скасування рішень міськради по забудові Макогона-Промислової-Крайківського.
Comments are closed.