На околиці Івано-Франківська без власного світла краще не йти. Треба бути дуже пильним, бо хтозна, на що наткнешся в темряві. Та й центральні вулиці вночі теж не можна назвати добре освітленими. До прикладу, Чорновола нормально освітлюється лише від Січових Стрільців до пологового будинку, а далі — відчуй себе кротом. Мало того, що тротуар у вибоїнах, так навіть і не видно, куди йдеш.
Натомість, за словами директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, Франківськ вважається одним із найкраще освітлених міст України. Проте, каже, недоліків ще дуже багато. Зазначає, що цьогоріч з міського бюджету виділили на електромонтажні роботи 6 млн 212 тис грн.
«Якщо порівнювати з минулим роком — то це більше як мінімум у шість разів», — говорить він.
Тепер велику увагу, каже Смушак, приділяють пішохідним переходам. Над «зебрами» ставлять спеціальні опори, розміщують світильники з яскравим світлом.
«До кінця року маємо закінчити 13 таких переходів: Довженка, Петлюри, Коновальця, Франка, Василіянок і т.д.», — повідомив Смушак.
Освітлюють нові сквери — на Сахарова, Вовчинецькій, у мікрорайоні Пасічна. З останнього, до речі, через пару днів після відкриття невідомі вкрали електроопори. Мер Руслан Марцінків на оперативній нараді доручив встановити там відеокамери. За будь-яку інформацію про злодіїв обіцяли 10 000 грн винагороди. Однак нікого не знайшли і чи знайдуть — складне запитання.
Максимум через три місяці, каже Михайло Смушак, зроблять освітлення Німецького озера в Пасічній. З міського бюджету на це виділили 395 тис грн. Зараз йдеться про пішохідний місток і острів, а наступного року — по всьому периметру водойми. Крім того, за словами директора департаменту, в планах є реконструкція освітлення пішохідного мосту через Бистрицю Солотвинську.
За два тижні вперше в місті зроблять масштабне освітлення від альтернативних джерел енергії. Це буде на кільці Мазепи-Крихівецької-Набережної. На ліхтарях стоятимуть сонячні батареї.
«Воно не вийшло дорожче, — говорить Смушак. — Якби ми робили звичайне освітлення, то треба прокладати кабелі, перекопувати вулиці, а потім відновлювати асфальт. А цей проект себе окупає, бо буде 100% економії електроенергії».
До кінця року хочуть підсвітити фасади деяких пам’яток архітектури. На це виділили 300 тис грн. Однак підсвічуватимуть лише ті, що мають належний вигляд.
Міська влада має договори з НЕФКО — європейською корпорацією, що підтримує різні екологічно важливі проекти. Вони, до слова, допомогли встановити ліхтарі на площі Міцкевича і у сквері Руської Трійці.
Та, за прогнозами Михайла Смушака, щоб забрати з карти міста «темні плями», треба ще 5-6 років.
Comments are closed.