Відео

Найбільший національний символ — на Прикарпатті (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Через супутник його можна розгледіти на електронній карті. Колишній вояк УПА Анастасій Козак виклав національний символ з білого каменю на схилі пагорба біля с.Остриня поблизу Тисмениці на Прикарпатті. Розмір тризуба — 6 на 6 метрів. Про патріотизм діда Анастасія говорить вже сама хата, в якій він живе. На стіні табличка із назвою вулиці — синьо-жовта, а на ній тризуб. До того ж, на свята господар обов’язково вивішує прапори. Каже, Козак — не лише його прізвище, але й стан душі. Омріяний тризуб робив, не боячись розправи.

Анастасій Козак: “Мені казали, ти що Козаче не боїшся, що тебе вб’ють. А я говорив, мої братчики всі в землі на їх спомин роблю тризуб, нехай вбивають”.

Ідею зробити величезний тризуб дід Анастасій виношував вже давно. 17 років тому мрія здійснилася. Символ України — окраса схилу гори в Острині. Старенький каже, для цього довелося добре попрацювати.

Анастасій Козак: ”Може було важко, але я не відчував, бо я тішився, що я зробив. Камінь брав під скалою, відти сюди носив”.

Скільки каміння довелося переносити дідові Анастасію, аби зробити тризуб — невідомо. Каже, не рахував. Натомість, свято переконаний, що робив це не даремно.

Write A Comment