Без категорії

На Прикарпатті троє дорослих та немовля отруїлися чадним газом – чоловік у важкому стані

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 22 січня, рятувальники області отримали два повідомлення про отруєння чадним газом – в Косівському та Долинському районах.

За повідомленням управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА, стан 70-річного чоловіка з села Яворів – важкий. Він у реанімації Косівської райлікарні.

До теми: Мій котел – моя проблема. Куди звертатися франківцям, аби перевірити димвентканали

Цього ж дня до приймального покою Долинської райлікарні доставили двох людей 1969 і 1996 р. н. А до Долинської дитячої лікарні – дитину 2017 р. н. Усі – мешканціі села Підліски з отруєнням чадним газом. Стан потерпілих задовільний.

За преші дня нового року відомо як мінімум ще про два випадки отруєння чадним газом – на Тисмениччині отруївся 19-літній хлопець, ще двоє – у Бурштині.

Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній, а також спекотній погоді тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга.

До теми: У Галичі вісім людей отруїлися чадним газом – усі в реанімації

Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. Димохідні котли для роботи використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються у приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.

Варто також встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан, який перекриває надходження газу.

Чи є тяга, кожен може перевірити за допомогою легкої смужки паперу. Її слід прикласти до отвору димоходу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомою – тяги нема, відхиляється у приміщення – тяга зворотна.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.