Спорт

Бігти може кожен: як «Gutsul Running Club» третій рік вчить франківців бігати правильно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями Франківський півмарафон оголосив про відкриття реєстрації на забіг у 2017-му. За останні кілька років біг став частиною міської культури франківців. І до того доклалися ініціатори соціального бігового клубу «Gutsul Running Club», які третій рік вчать містян правильно бігати, пише Репортер

Gutsul Running Club, Франківськ, спорт

Не люблять, бо не знають

«Скажу одразу – я не бігаю щодня. Не бігаю все життя. Не бігла марафон, – посміхається організаторка клубу Дана Антонишин. – Я не спортсменка і не тренер. А ще я не тільки бігаю, в мене ще є освіта і робота. Більше того, я не любила бігати».

Подружитися з бігом дівчина намагалася цілих вісім років.

«Десь з 11-річного віку щоліта в мене траплявся священний день в липні – я прокидалась о шостій ранку та йшла на вранішню пробіжку. Ми всі подивилися «Беверлі Гіллз», побачили, що всі герої зранку бігають. Це все, що ми знали про біг, – каже Дана. – Прокидаєшся вранці, пробігаєш 200 метрів і все – справа болить, зліва коле, дихати не можеш. Йдеш додому і повторюєш те саме, але вже наступного року».

Ситуація змінилася в 2012 році. Дивлячись, як легко спортсмени долають кілометри, зрозуміла, що, напевно, щось робить не так. Почала шукати професійну літературу, розпитувати спортсменів. І побігла.

Регулярно Дана бігає уже три роки. Зізнається, отримувати справжнє задоволення від бігу почала після року тренувань. Нині каже, у більшості людей не доходить до другої пробіжки, бо бракує знань, як бігати правильно.

Серед основних помилок початків називає форсування навантажень і нерегулярні тренування.

«Люди намагаються зробити все, ще й швидко, багато і щоб виглядало гарно. Але не можна сидіти вдома, а потім взути кросівки і пробігти 3 км. У таких випадках часто травмуються і роблять висновок: біг – це не моє, – каже Дана. – В такі моменти згадую, як маленькі діти вчаться ходити. Якби вони після кожного падіння вирішували, що то не їхнє, то ніколи б не ходили».

Двічі на тиждень

Навчати франківців бігу Дана Антонишин взялася напередодні першого Франківського півмарафону у 2014 році.

«Ми почали організовувати півмарафон. Познайомилися з організаторами з різних міст і водночас з людьми, які створювали бігові клуби в великих містах, – розповідає Дана. – Я подумала, чому в Києві клуб є, а у нас немає? Взяла і зробила у Франківську».

Gutsul Running Club, Франківськ, спорт

Так з’явився «Gutsul Running Club» – безкоштовний біговий клуб, в якому кожен охочий незалежно від рівня підготовки й віку може спробувати позайматися бігом під керівництвом професійних тренерів.

Три роки поспіль учасники клубу збираються щовівторка та щосуботи о пів на дев’яту ранку на міському озері або в манежі фізкультурного коледжу на тренування. Перший рік заняття проводила сама Дана, час від часу запрошуючи до Франківська знаних спортсменів. У 2015-му мрія дівчини здійснилася і за навчання взялись професійні спортсмени – подружжя Дмитра та Олесі Дідоводюк. Нині вже більше року тренування проводять чемпіонка України з гірського бігу Оксана Угринчук та майстер спорту з марафонського бігу Володимир Юрчук.

Учасниками клубу є понад півсот­ні людей різного віку. «Як знаходили учасників? Просто написали у мережі Facebook, а далі спрацювало сарафанне радіо, – каже Дана. – Бігові тренування не означають, що ми півтори години бігаємо. Зараз їх планують тренери. Це можуть бути силові вправи, бо силова підготовка важлива, вправи на координацію – і бігові».

Попри те, що клуб не ставив за мету готувати спортсменів, нині учасники «Gutsul Running Club» беруть участь у забігах серед любителів в різних містах України, а є й такі, що пробігли Стамбульський, Паризький марафони та марафон в австрійському Лінці.

Свої рекорди

«Для тих, хто лише починає бігати, важливо знайти однодумців, бо, як показує практика, власної мотивації вистачає на три-п’ять разів. Клуб – це спільнота дорослих людей, які обрали для себе біг як активність, – каже дівчина. – Ми спортивний клуб, але не професійна легкоатлетична школа. Тут ніхто не буде тебе змушувати і штовхати в спину. Люди бояться йти у клуби, бо думають, що там усі круті, класно бігають і будуть лише їх обговорювати. Та в нас навпаки – кожен допомагає один одному, бо пам’ятає на власному досвіді, як то було починати».

Зараз клуб – це місце, де можна не лише навчитися бігати, але й знай­ти друзів.

«Коли ми тільки починали, на кожне тренування приїжджало одне подружжя. Коли познайомилися ближче, то дізналися, що вони двічі на тиждень приїжджають із Калуша побігати, бо їм імпонує ідея соціального клубу, – розповідає Дана Антонишин. – Це дорослі люди, які розуміють, що не стануть чемпіонами Європи, але яким подобається бігати. Вони ставлять свої рекорди. І раді з того, що знайшли однодумців».

Охочих навчитися бігати «Gutsul Running Club» чекає щовівторка і щосуботи о 8:30 на міському озері. Побігли?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.