Соціум

Вісім теплопостачальних підприємств Прикарпаття можуть не розпочати опалювальний сезон вчасно – газовики

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківській області вісім виробників тепла не включені до реєстру жодного з постачальників  природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку 47453 домогосподарств і 713 непобутових споживачів, серед яких є школи, дитсадки та інші соціально важливі об’єкти.

Це означає, що відповідно до чинного законодавства, вони не мають права споживати природний газ з газорозподільної системи, а АТ «Івано-Франківськгаз» – права здійснювати доставку газу таким споживачам, повідомляє пресслужба газовиків.

Не закріплені за жодним постачальником наступні підприємства: Теплокомуненерго Богородчани, ТОВ «Теплоенерго», Івано-Франківський коледж ЛНАУ, ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», районне комунальне підприємство «Галичтеплосервіс», КП «Водотеплосервіс», КП «Теплокомуненерго Надвірнянської районної ради», Яремчанське підприємство по забезпеченню тепловою енергією.

«Внесені минулого року зміни до Кодексу ГТС дають право постачальнику «Нафтогаз України» надавати доручення на відключення тепловиків від газопостачання, що  в свою чергу зобов’язує газорозподільну компанію припинити доставку газу таким компаніям, – говорить  комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик. – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу».

За дорученням постачальника газу АТ «Івано-Франківськгаз» повинне буде вжити заходів з припинення газопостачання навіть захищених споживачів (побутові споживачі, підприємства, установи, організації, що здійснюють надання важливих суспільних послуг, в тому числі теплопостачальні підприємства).

Існує нагальна потреба, щоб органи місцевого самоврядування та власники підприємств до початку опалювального сезону вжили всіх можливих заходів, аби виробники тепла були включені в реєстр постачальника природного газу, на якого покладені спеціальні обов’язки.

Розуміючи соціальну важливість питання роботи теплопостачальників, АТ «Івано-Франківськгаз» вже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади. Окрім того, за ініціативи газорозподільної компанії Івано-Франківська обласна державна адміністрація організувала спільну нараду з теплопостачальними організаціями області, на якій обговорили шляхи вирішення проблеми,- йдеться у повідомленні пресслужби компанії.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.