Соціум

Українських військових 93 бригади перевірили на коронавірус, – усі здорові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 26 березня, відбувся забір матеріалів для ПЛР-тестування на COVID-19 військових 93 бригади Холодний Яр, які мають найбільшу кількість соціальних контактів.

Це відбулося за сприяння фонду Повернись живим, пише “Репортер” з посиланням на сторінку 93 бригади Холодний яр.

«Йдеться про посадових осіб, які багато контактують з людьми у себе у підрозділі, а також із цивільним населенням, не залежно від звання, – пояснює представник фонду «Повернись живим» Олег Карпенко.

За його словами, на сьогодні у зоні ООС працюють дві мобільні групи у складі лікаря та помічника, які збирають аналізи визначеної категорії осіб, що служать у бойових підрозділах.

“Зібрані аналізи мають зберігатися при температурі від 2 до 8 градусів. Тож ми придбали спеціальний ящик із холодовими елементами, який має датчик температури”, – говорить Карпенко.

«Біологічний матеріал – це мазок із носа та ротової порожнини. Вони збираються у пробірки з транспортним середовищем, які сьогодні ж відправлять у Київ для діагностування. ПЛР-діагностування точне на 99,9%. Результати будуть відомі за кілька днів», – зазначає майор медичної служби Денис Лабарьов, що займався забором матеріалу у військових.

У результаті тестів, ні в кого з військових не виявили коронавірусу.

«Усі підрозділи у повному обсязі продовжують виконувати бойові завдання. Утім, медики працюють у посиленому режимі. Щоденно ми проводимо огляди, скринінги бійців. Особлива увага до тих, хто прибуває із відрядження та відпусток. Також розгортаємо ізолятори на випадок підозри на коронавірус. Роботи, звісно, прибавилося, але ми справляємося!» – розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника медичної служби бригади Олександр Мельник.

За словами начальника пресслужби оперативного командування “Північ” Василя Кирилова, зараз у військово-медичних шпиталях розгорнуті спеціалізовані приміщення, а медичний персонал провів тренування, як діяти, якщо епідеміологічна ситуація загостриться.

«Створюються запаси лікарських засобів на випадок безперервної роботи у посиленому режимі протягом трьох місяців. Лікування коронавірусу у військових частинах не передбачено, це буде зроблено тільки у спеціалізованих медичних закладах», – повідомляє Віталій Кирилов.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.