Соціум

У Франківську журналістам розповіли про коректне висвітлення інформації про пандемію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 4 червня, для франківських журналістів відбувся онлайн вебінар на тему “Коректне подання інформації про пандемію”.

У режимі Zoom-конференції говорили про те, як боротися з фейками в медіа та як боротися з інформаційним передозуванням населення щодо коронавірусу, пише “Репортер“.

Провела вебінар Діана Дуцик, медіатренерка, журналістка, викладачка Могилянської школи журналістики, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації». Ще одним спікером була Оксана Панасівська – керівниця департаменту виробництва телепроєктів ГО НАМ. Участь у заході була безкоштовною.

За словами Діани Дуцик, важливою проблемою, поширеною під час епідемії, є конспірологічні теорії, які широко розповсюдилися серед читачів.

“Конспірологічна теорія будується на вигадках, може опиратися на вірування людей, – каже Діана Дуцик. – Наприклад, коли поширювали інформацію, що цей вірус придумав якийсь світовий уряд для того, щоб знищити частину людства, бо земля перенаселена. Також, до цього належить вірування, що вакцина від коронавірусу покликана знищити решту людей”.

Також варто боротися з мовою ненависті у ЗМІ. Наприклад, поширення новин, які б підсилювали несприйняття масами певних груп суспільства, наприклад безхатьків чи ромів.

Тарас Масляк: «Це війна, на якій помирають люди»

Вебінар відбувся у рамках проєкту “Інформ-щеплення”, який впроваджується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.