Соціум

У Франківську збирають гроші на обладнання для передчасно народжених діток – потрібно 68 тис грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Благодійний фонд «Коло» просить  долучитися до збору коштів для закупівлі нової медичної техніки – монітора пацієнта і апарату для фототерапії у відділення інтенсивної терапії новонароджених обласної лікарні.

Обладння необхідне, щоб лікарі могли якісно та швидко надавати допомогу передчасно народженим малюкам. Потрібно зібрати – 67 948.50 грн. Наразі зібрано лише 3458 грн, пише “Репортер”.

Долучитися можна за посиланням – https://ubb.org.ua/uk/project/5084/

Відділення інтенсивної терапії новонароджених у Франківську за рік рятує близько 400 дітей. За час роботи відділення проліковано понад 4 000  новонароджених малюків, більшість з яких виписані додому з повним одужанням. Саме в перші дні життя немовлята потребують стабілізації усіх процесів життєдіяльності, а лікарі можуть зробити це лише за допомогою сучасного реанімаційного обладнання.

“Зміна середовища після народження спричиняє порушення роботи багатьох органів дитини, що часто не можна відслідкувати без спеціального обладнання. На допомогу новонародженим можуть прийти монітори пацієнта – прилади, що дозволяють контролювати усі життєво необхідні показники дитини та визначати подальші потреби в лікуванні. Також важливим етапом підтримки новонароджених є фототерапія, що дозволяє покращити хімічну структуру крові та її властивості, попереджаючи розвиток кількох можливих хвороб у малюків”, – пояснюють у фонді.

У 2019 році фонд вже двічі передавав медичне обладнання для Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Взимку – лампи фототерапії та пульсоксиметр для відділення передчасно народжених дітей, де щорічно рятують життя понад 300 малятам з всієї області, з вагою при народженні від  500г, 80% яких поступає у важкому стані.

А влітку передали маніпуляційний столиа МД SM 2 та монітор пацієнта Mildray uMEC 10 – прилад, що дозволяє контролювати усі життєво необхідні показники дитини та визначати подальші потреби в лікуванні. Його активно використовують у реанімації під час операцій та в післяопераційний період.

“У відділеннях реанімації та інтенсивної терапії – одна одиниця обладнання може допомогти одномоментно тільки одній дитинці. Відповідно наша мета зробити так, щоб всі робочі місця лікаря, тобто кожне реанімаційе місце, були забезпечені повним комплектом обладнання, – говорить Олена  Маципура, голова правління БФ «Коло». – Наразі ми  шукамо розробників для створення онлайн мапи потреб реанімацій по всій Україні, щоб можна було бачити та прозоро й доступно закривати ці потреби, а лікарі могли б свої потреби декларувати”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.