Соціум

У Франківську психологи допомагають згуртувати сім’ї

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську триває Family practice «Простір сімейного розвитку». Тут сім’ї можуть дізнатися, як зберегти стосунки, і як знайти спільну мову з дітьми. Для цього психологи проводять тренінги, майстер-класи і конференції.

Family practice «Простір сімейного розвитку» організовують благодійний фонд «Карітас УГКЦ», сімейний клуб «Мистецтво бути разом», міський департамент молодіжної політики та спорту та університет Короля Данила. Заходи проходять з 15 по 26 травня в університеті Короля Данила. Вже з 15 травня франківцям розповідають про періоди дитячого розвитку, підтримку в стосунках і навчаються виготовляти картини з вовни у колі сім’ї.

Заходи триватимуть до вихідних. У понеділок, 20 травня, Марія Венгрін проведе тренінг для батьків “Допоможи мені зрозуміти, ким я хочу стати” про те, як допомогти дітям визначитися з майбутньою професією. У вівторок, 21 травня, пройде майстер-клас “Мама, тато, я – творча сім’я”, де батьки та діти, на чолі з Олесею Назар, виготовлятимуть підкови. У середу, 22 травня, буде “Mams’talk. Мамські радощі та труднощі”, на якому мами ділитимуться досвідом. Їх проведуть Марія Біллер та Іванна Завальна.

У четвер, 23 травня, пройде тренінг «Батьки та діти: як не пропустити найголовніше» Людмили Белей, а у п’ятницю, 24 травня, «Як розмовляти з дітьми про ЦЕ» від психолога Марти Симотюк. У суботу, 25 травня буде конференція для підлітків «Твій стартап – це ти» від Наталії Цуркан, а у неділю, 26 травня, у парку Шевченка вже втретє пройде Фестиваль сім’ї.

«Фестиваль пройде з 15 до 20 години у неділю. Він буде супроводжуватися великою кількістю локацій, – говорить Назар Куземко, заступник директора міського департаменту молодіжної політики і спорту. – Кожен відвідувач зможе знайти цікаву атракцію для себе: фотозони, флорбол, тато-кафе, майстер-класи, батути…»

 «Фестиваль влаштували до Дня сім’ї, 15 травня. Такі події згуртовують подружжя, батьків та дітей, – каже психолог  «Центру підтримки сім’ї» Марія Венгрін. – У таких творчих групах можна з іншого боку поглянути на свого чоловіка, дружину, дітей – як вони разом співпрацюють. Людина проявляється в новому світлі».

Центр підтримки сім’ї від Карітасу працює у Франківську вже два роки. Тут організовують гуртки для дітей і дорослих, тематичні зустрічі, консультують тих, хто потребує допомоги. Марія Венгрін розповідає, що часто людей турбують проблеми в подружніх відносинах, а також стосунки між батьками та дітьми.

«На мою думку, просто треба вибирати ту людину, з якою тобі комфортно і точно не думати, що пройде час, і вона зміниться, і буде такою як ти хочеш, – говорить Марія Венгрін. – Звісно, є життєві незгоди, це кризові періоди стосунків, просто треба розуміти, що всі їх проходять, але це не означає, що варто розходитися. Треба переживати це разом, згадувати, чому ми колись полюбили одне одного».

Відвідати події можна безкоштовно, але попередньо треба зарєструватися за посиланням на Facebook-сторінці події.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.