Соціум

У Делятинській ОТГ відновлюватимуть кептарі та вишиванки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Делятинська об’єднана територіальні громада виграла проєкт у конкурсі ініціатив карпатських громад із відновлення кептарів та вишиванок місцевого типу.

На його реалізацію в обласній раді вже виділили 250 тисяч гривень. Проєкт написаний спільно з фахівцями Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття, а його основна мета – розвиток історико-культурного туризму у громаді, пише пресслужба ІФ ОДА.

У дослідженнях відомого місцевого дослідника та краєзнавця Михайла Клапчука свого часу зібраний чималий перелік відомостей про традиції, звичаї та побут Делятинщини. У них, зокрема, детально описані вишивки та кептар Делятинського типу.

«У Краєзнавчому музеї Делятина зберігається автентичний кептар, який вражає своєю красою. Це мистецький витвір народних умільців. На жаль, більше кептарів не знайшли. Тому це й стало імпульсом для ідеї поновлення роботи щодо відновлення кептарів та вишиванок. У такий спосіб плануємо популяризувати історико-культурну спадщину ОТГ, а також забезпечити чималий економічний ефект від цієї діяльності», — зазначила секретар ради ОТГ Віра Кухтарук.

За її словами, Делятинською селищною радою ОТГ буде організовано творчу групу з представників громади, креативної молоді, учасників творчих колективів для розробки лекал пошиття сценічних костюмів.

«Кращі пропозиції відберемо та надамо виконавцям для їх реалізації. Роботу по вишиванню сорочок планується замовити у місцевих вишивальниць, що дасть можливість покращити матеріальне становище місцевих майстринь. Для виготовлення кептарів залучимо народну майстриню з Верховинщини», — говорить Віра Кухтарук.

У рамках проєкту планують виготовити вісім кептарів та вишити 20 сорочок.

Сценічні костюми планують пошити для колективів художньої самодіяльності Народного дому.

«Це дасть можливість підняти творчий рівень цих колективів, зробити їх більш привабливими та цікавими», — зауважила Віра Кухтарук.

Проєктний менеджер Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук зазначив, що нині локальні бренди є факторами економічного розвитку об’єднаних територіальних громад.

«Громадам необхідно нарощувати фінансові ресурси. Приємно, що ОТГ ефективно використовують проектний менеджмент задля втілення цікавих ініціатив», — каже Мельничук.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.