Гроші Соціум

Тлумацька ОТГ увійшла в Топ-30 найбільш енергоефективних громад України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Тлумацька ОТГ активно працює у проекті GIZ з підтримки енергоменеджменту, її відібрали до 30 найбільш енергоефективних громад в Україні. Зокрема за минулий опалювальний сезон громада скоротила витрати за споживання електроенергії майже на 2,5 мільйона гривень.

Про це розповів голова міської ради ОТГ Роман Круховський, пише “Репортер“.

(Фото ілюстративне)

«У 2017 році, одразу з утворенням ОТГ, ми почали здійснювати системну роботу з ефективного використання енергетичних ресурсів. Адже враховуючи, що у нашій громаді багато бюджетних установ, – з місцевого бюджету йшли колосальні витрати за споживання ними енергоносіїв”, — розповів Круховський.

Зі слів голови громади, найперше вони почали шукати компроміс  з місцевими підприємцями, які надавали послуги з теплопостачання. В результаті перші дві котельні (в Тлумачі та селі Остириня) громада взяла у оренду.

«З місцевого бюджету здійснювали оплату за оренду приміщень котелень та обладнання, – каже Роман Круховський. –  За власні кошти закуповували дрова, здійснювали оплату праці найманим працівникам. Таким чином почали  поступово ставати енергонезалежними».

Другим кроком стало проведення заходів з енергозбереження. У одному із двох садочків Тлумача побудували нову котельну (за понад мільйон гривень), а в іншому – котельну викупили. Згодом вдалося викупити ще дві котельні, одна з яких сьогодні обслуговує Тлумацьку гімназію.

“У нас у громаді є ще дві котельні, котрі до цього часу обслуговуються приватними підприємствами – центральна та ще одна, яка надає послуги Тлумацькій опорній школі. Сьогодні працюємо над тим, аби шляхом договору фінансового лізингу їх викупити”, – додає голова ОТГ.

У громаді навіть працює енергоменджер, який здійснює моніторинг використання води, газу, теплової енергії та світла.

У Тлумацькій громаді наголошують, що ще один пріоритетний напрямок – відновлювальна енергетика. У селі Прибилів невдовзі планують звести вітрову електростанцію, а інвестором виступить німецька компанія FEFA.

«Карантин трішки пригальмував процес цього будівництва, так як у березні планували здійснити перший етап такої співпраці – спорудити випробувальну станцію, аби визначити, яка висотність вітряків повинна бути . Другим кроком нашої взаємодії вже стане виділення міською радою ОТГ земельних ділянок для будівництва 12 вітряків. Будівництво одного вітряка куштуватиме в середньому від 6,5 до 7 млн євро», — сказав Роман Круховський.

Заступник міського голови Тлумача Андрій Радовець, наголосив, що компанія FEFA зареєструє підприємство для експлуатації станції на території об’єднаної громади, щоб таким чином сплачувати податки до місцевого бюджету.

“Перші десять років німецька компанія відшкодовуватиме нашій громаді 2,5 % від проданої електроенергії (близько 46 тис. євро), а вже з наступних – майже 3,5%», — наголосив управлінець.

Заборонити завжди легше. Як на Прикарпатті оцінюють дії влади щодо боротьби з COVID-19

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.