Соціум Фото

Комунальники вірусу не бояться: як дезінфікують Івано-Франківськ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Проводити дезінфекцію вуличних меблів, дитячих майданчиків, громадських зупинок та під’їздів багатоквартирних будинків в Івано-Франківську почали від початку оголошення карантину.

Обробляють об’єкти розчином води та хлорки, пише «Репортер».

На балансі комунального підприємства «Теплий дім» 619 житлових будинків. З понеділка прибирають у багатоповерхівках виключно дезінфекційними засобами. Очищають сходи та сходові клітки, перила, кабіну ліфта, вхідні двері до під’їзду.

Комунальне підприємство закупило близько 200 літрів дезінфекційних засобів та 10 пневмобачків.

«До цього часу використовували для прибирання ганчірки. 20 березня почали прибирати будинки за допомогою пневматичних розпилювачів. Це набагато пришвидшує роботу»,— розповідає головний інженер КП «Теплий дім» Ярослав Баб’як.

Один і той самий будинок оброблятимуть приблизно двічі на тиждень, бо для ефективнішої роботи бракує людей. Відтак у «Теплому домі» кличуть на тимчасове працевлаштування.

 «Будинки, які на нашому балансі, розкидані по усіх мікрорайонах міста. Дезінфекційні роботи проводять 10 людей,— каже Ярослав Баб’як.— Працюють вони щодня з 8 до 14 години. Частину працівників, які знезаражують під’їзди дезрозчином, ми додатково наймали».

Люди, які бачили працівників «Теплого дому», цікавилися у комунальників чим проводять дезінфекцію та як часто.

Пані Василина — пенсіонерка. Жінка хвилюється за своє здоров’я, бо  знає, що старші люди у зоні ризику зараження коронавірусом:

«У моєму будинку уже прибрали. Дуже добре, що проводять дезінфекцію. Але хочеться, щоб частіше робили. Цей вірус страшний, а дезінфекція хоч трохи допоможе захиститися від його поширення».

Керівник міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак закликав приватні управляючі компанії, ОСББ, ЖБК також проводити знезаражування своїх приміщень та прилеглої території.

«В принципі більшість ОСББ прислухалися і використовують дезінфікуючі засоби. Усіх складно проконтролювати, бо приватних служб багато. Вже на їх совісті буде, як вони виконують такі роботи», – каже Смушак.

Працівники комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» проводять санітарну обробку лавок, урн та інших вуличних меблів. Також компанія займається миттям тротуарів та доріг.

У бригаді, яка дезінфікує комунальні об’єкти у центральній частині міста, троє комунальників та майстер, який контролює їхню роботу. Перед роботою їм видають розпилювачі з дезрозчином та захисний костюм, який складається з респіратора, гумових рукавиць та плаща.

Майстер «Муніципальної дорожньої компанії» Василь Мороз розповідає, чим його бригада займалася до оголошення в місті карантину:

«Встановлювала знаки, перила, де є аварії. Плитку піднімали, де провали. Можна сказати, виконували усю «брудну» роботу. А поки карантин, будемо проводити дезінфекцію», – каже чоловік.

За словами директора КП «Муніципальна дорожня компанія» Віталія Бурка, мити дороги розпочали з вівторка. Наразі водою, але якщо будуть вказівки  — додаватимуть дезінфікуючий розчин. Працюють і пилососи, які так само зволожують поверхню площ.

 «Очищення тротуарів відбувається вночі, а миття доріг проводять вдень. У кожній машині по два водії. За день вони здійснюють 6-7 поїздок, — розповідає Віталій Бурко. — Кожен має свій маршрут. Старалися врахувати усі асфальтовані дороги, не їдемо тільки туди, де погане дорожнє покриття».

На  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 18 березня вирішили  на дезінфекцію додатково спрямувати 49 тисяч гривень. За ці гроші, каже Михайло Смушак, придбають дезінфікуючі засоби для миття доріг. Тоді поливати асфальт комунальники будуть вночі:

«До цього часу тільки водою мили, але вже з 20 березня почнемо використовувати дезрозчини. Вдень не варто такі роботи виконувати, так, як у розчині будуть хімічні засоби і у перехожих можуть виникнути подразнення, алергічні реакції», – говорить Смушак.

Комунальне підприємство «Центр розвитку міста та рекреації» також в посиленому режимі працює над дезінфекцією своїх об’єктів обслуговування. Проводять знезаражування дитячих майданчиків, гойдалок, лежаків. Та все ж, просять не користуватися ігровими комплексами та уникати скупчення людей.  На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук повідомили, що на час карантину зачинили кімнату матері і дитини та баскетбольний майданчик.

Михайло Смушак розповідає, що кожне підприємство самостійно закуповує дезінфікуючі засоби, розпилювачі та захисні костюми.

«Для дезінфекції використовуємо ті засоби, які є в наявності на ринку. Шукаємо у місті по різних базах і магазинах. На жаль, в потрібній кількості їх немає. І це проблема», — скаржиться директор департаменту.

Проводити дезінфекційні роботи будуть до завершення карантину в Івано-Франківську. При потребі і довше.

Авторка: Тетяна Куліковська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.