Світ Соціум

Гуцульська бринза та карпатський мед можуть стати захищеними брендами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Уряд уже формує перелік українських брендів, до якого ввійдуть гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, закарпатське вино, карпатський мед.

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (реєстр. № 1065). Про це повідомляє УНІАН.

За таке рішення проголосували 277 народних депутатів. Метою ухвалення закону є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного національного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

Закон дає нові визначення термінів «географічне зазначення», «назва місця походження товару»; можливість уточнити умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в наданні такої охорони; визначити умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню.

Народна депутатка Роксолана Підласа зазначила, що це закон про захист географічних зазначень, тобто назв регіонів та місцевостей, де традиційно виробляються товари з особливими властивостями та репутацією – це унікальні товари. За її словами, підписавши Угоду про асоціацію Україна взяла на себе зобов’язання охороняти європейські географічні бренди від підробок. Водночас, зауважила депутатка, українські географічні назви також отримують правову охорону в країнах ЄС.

«Уряд уже формує такий перелік. До нього увійдуть гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, закарпатське вино, карпатський мед та інше, що однозначно сприятиме просуванню українського експорту», – додала Підласа.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.