Соціум Фото

Франківський Карітас купив для молоді з інвалідністю побутову та відеотехніку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Останні чотири роки Карітас Івано-Франківськ працював над створенням структур самодопомоги для дітей та молоді з інвалідністю.

Такі осередки створюють, аби допомогти молоді з інвалідністю реалізуватися та підтримати батьків і родичів. Для цього там проводять тренінги, творчі гуртки, роботу в майстернях, повідомила прес-служба Карітасу.

Наразі діють сім структур самодопомоги – у Бурштині, Калуші, Тисмениці, Отинії, Богородчанах, Рожнятові та Верхнянській ОТГ. Тут організовані ініціативні групи батьків, які активно діють на місцевому рівні та забезпечують соціальний захист.

Франківський Карітас працює над покращення умов перебування дітей у структурах самодопомоги. Благодійний фонд придбав та протягом червня розвіз обладнання для приміщень кожного осередку. Структура самодопомоги у Бурштині отримала холодильник та електроплиту, у Тисмениці – мікрохвильову піч, у Рожнятові та Верхнянській ОТГ – відеопроектор і ноутбук, в Отинії – три швейні елекричні машини, у Калуші – мікрохвильову піч.

Усе обладнання використовуватимуть для тренінгів з соціальної адаптації.

«Заняття в осередках допомагають молоді з інвалідністю набути необхідні навики самообслуговування, розвинути творчі таланти та розширити коло спілкування, тому діяльність таких структур самодопомоги є надзвичайно важливою, – говорить координатор проекту Марія Халабарчук. – Також Карітас Івано-Франківськ працює над зміною сприйняття у суспільстві людей з інвалідністю та залучає до діяльності все більше волонтерів».

У планах франківського Карітасу – започаткування роботи структур самодопомоги ще у чотирьох осередках. Наразі ведуться перемовини з Більшовицькою селищною радою ОТГ та Вітвицькою сільською радою.

Робота ведеться в рамках проекту «Активація громад у наданні послуг дітям та молоді з інвалідністю» за фінансової підтримки CNEWA CANADA.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.