Соціум

Енергетичне колесо. На Прикарпатті обленерго профінансує новий унікальний проект

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Незабаром експозиція наукового містечка «Нова Енергія» при ІФНТУНГ поповниться новим інтерактивним експонатом.

Ним стане  «Енергетичне колесо», яке є втіленням концепції  енерго- та ресурсозбереження, пише “Репортер” з посиланням на прес-службу обленерго.

Фото: canstockphoto.com

Виготовлення нового експонату фінансує АТ «Прикарпаттяобленерго». Компанія в рамках корпоративної соціальної політики вже не один рік підтримує прагнення бути найкращою еко-компанією з мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище регіону.

«Проблема вичерпності невідновлювальних енергоресурсів є нагальною на цьому етапі розвитку людства, – зазначають в обленерго. – Тому дуже важливо інформувати громаду та за рахунок максимально зрозумілих методів впроваджувати в життя філософію енергозбереження. Ідея створення Енергетичного колеса є одним з таких доступних  та пізнавальних методів, адже дозволить наочно продемонструвати всю складність перетворення кінетичної енергії в електричну за участі людини».

Згідно з задумом, рухоме колесо діаметром 2,3 м приводитиметься в дію людиною, а також крутитиме електричний генератор. Параметри струму та облік електроенергії відображатимуться на табло. А вже від нього живитимуться кілька видів електричних ламп і малі побутові прилади. Кожен відвідувач зможе стати «джерелом альтернативної енергії»,  самотужки  згенерувати електричний струм та з власного досвіду усвідомити всю складність появи електроенергії та чому її треба берегти.

Вартість проекту становить 42 500 грн. Наразі вже є початок партнерських взаємин між обленерго та ГО «Бюро розвитку. інновацій та технологій», яка є ініціатором створення Енергетичного колеса. Уже восени відвідувачі наукового містечка «Нова Енергія» зможуть випробувати унікальний експонат.

До слова, для «Прикарпаттяобленерго»  проект «Енергетичне колесо» не є унікальним. В рамках корпоративної соціальної відповідальності у  компанії працює «зелений офіс» із розробкою та впровадженням програм енергоефективності та ресурсоефективності. Окрім того, прикарпатські енергетики усіляко сприяють виробництву «зеленої» електроенергії.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.