Соціум

Довкола Манявського скита хочуть створити мисливські угіддя – громада проти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Постійна комісія з питань аграрної політики Івано-Франківської обласної ради під тиском громади села Манява зняла з порядку денного питання про створення мисливських угідь у довколишніх лісах.

Комісія мала розглянути питання по суті і рекомендувати на затвердження сесії обласної ради, пише Репортер з посиланням на Курс.

Виносилося питання про припинення права користування мисливськими угіддями ДП “Солотвинске лісове господартво”. Та надання ТзОВ “Фенікс -МІ” в користування на 49 років мисливських угідь.

Як з’ясувалося, “Фенікс-МІ” претендує загалом на майже 5 тис. га – має намір об’єднати понад 1,5 тис. га угідь Солотвинського лісгоспу та понад 3 тис. га лісів Манявської громади. Попередні погодження управління екології та Держлісагентства підприємство депутатській комісії надало.

Напередодні засідання до комісії надійшло звернення від громади села Манява, в якому заперечувалася таке передавання.

За словами сільського голови Маняви Віктора Рудька, сесія сільської ради відмовила “Фенкс-МІ” у передачі більше 3 тис. га лісів під мисливські угіддя. Війт пояснив, що рішення прийняли через те, що відома пам’ятка Скит Манявський та популярний туристичний об’єкт Манявський водоспад опиняються на території угідь.

“Окрім того, громада не має крім цього лісу іншої землі”, – навів ще один аргумент сільський голова.

Він звернувся до депутатів облради врахувати позицію громади та розміщення рекреаційних зон.

Від “Фенікс-МІ” виступив консультант, працівник одного з держлісгоспів області. Він повідомив, що в 10 селах довкола Маняви підприємство вже створило мисливські осередки.

“Громда має розуміти, що повинна співпрацювати. Громада не має цим (мисливством – кор.) займатися”, – висловився консультант з розвитку приватного підприємства.

Засновник “Фенікс-МІ” Андрій Зіняк з Богородчан повідомив, що в рекреаційних зонах – а ТзОВ претендує на 2,5 тис. га Манявського лісництва, – мали намір створити відновлювальні ділянки. І застосувати єгерську службу.

Представники Маняви натомість зауважили, що громада просить залишити їй ліси, бо “йде в туристичну зону Прикарпаття” і “хоче розвитку”.

Комісія порекомендувала мисливцям знайти порозуміння з Манявською громадою. А до того часу питання зняли з порядку денного.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.