Розваги

Міфо-денс опера, медовий ярмарок, опришки, – у Яремчі буде фестиваль “Баюракова бартка”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У місті Яремчі 28-29 вересня відбудеться фестиваль «Баюракова бартка», присвячений уродженцю Дори, ватажку опришків та наступнику Довбуша Василю Баюраку.

Театралізовані дійства, виступи етноколективів, спортивні змагання, дегустації карпатських медів та страв автентичної гуцульської кухні, художній пленер, різноманітні майстер-класи дозволять кожному гостю відчути епоху опришківського руху, йдеться на сторінці Яремчі у Facebook.

Родзинкою свята стане легендарна гуцульська міфо-денс-опера «Оле» у виконанні Івано-Франківського Національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». П’ять епізодів дійства «Гуцульське весілля», «Гірки», «Опришки», «Месники», «Смертельний плес» відтворять справжній дух опришків.

У центрі міста працюватиме медовий ярмарок, на якому проводитимуться майстер-класи з розпису медових пряників та виготовлення воскових свічок, лекції на теми бджільництва та екопродукції. Будуть оригінальні фотозони, готуватимуть банош на вогні та ріпеники.

У рамках фестивалю відбудеться науково-практична конференція «Василь Баюрак – славний ватажок опришків», на яку з’їдуться відомі науковці та дослідники опришківського руху.

Окрім того, у Будинку культури діятиме історична виставка експонатів Івано-Франківського історико-меморіального музею Олекси Довбуша. Відвідувачі матимуть унікальну можливість побачити речі опришків та зброю, з якою вони йшли у бій, а також ознайомитись з колекцією літературних творів про опришків.

Захід організували завдяки перемозі відділу інвестиційної політики Яремчанського міськвиконкому у конкурсі Малі міста – великі враження.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.