Газета Розваги Спорт Фото

 «Дрібнота»: перемоги і сльози. Як у Франківську діти змагалися на вело-самокато-біговелоперегонах (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
 До Дня захисту дітей у міському парку Франківська пройшли вже традиційні перегони для малечі «Дрібнота». На день частина парку перетворилася на царство малих гонщиків.

Окрім двох зон для заїздів, було купу розваг, смачна їжа й хороша музика – усе, щоб можна було не лише змагатися, а й чудово провести день. Не завадив цьому навіть дощ.

Фестиваль зібрав 158 учасників віком до 14 років, які змагалися у перегонах на біговелах (ровери без педалей), самокатах і велосипедах. Оля і Андрій – батьки Святослава Майгутяка, одного з найменших учасників, якому ще й трьох немає, – розповідають, що сину сильно сподобалося їхати на біговелі, але було мало.

А от п’ятирічна Настя Малярчук брала участь у перегонах на самокатах уже вдруге. Готувався і її молодший брат Свят, але він захворів. Минулого року Настя прийшла першою, а у призи цьогоріч не потрапила – була четвертою.

«Ми з чоловіком спортсмени, тому налаштовувалися на перемогу, – говорить її мама Богдана. – Коли дитина виграла, дивишся в її щасливі очі й заряджаєшся. А сьогодні каже, мамо, я ж якесь місце зай­няла? Я ж щось виграла? Важко бачити її очі з нерозумінням».

Каже, незважаючи на поразку, наступного року знову планують брати участь, бо в кожному разі – це свято для дітей.

«Я через ці сльози кожного разу думаю, що це вже останні перегони, – говорить ініціаторка «Дрібноти» Наталя Найда. – Не хочу, щоб діти плакали. Моя мала теж програє, кидає велосипед і каже, що більше не поїде. Але наступного року те саме».

Сльози на «Дрібноті» – справа звична. Бо не завжди діти, а інколи й батьки не готові приймати поразки. Та все ж це єдиний негативний момент усього дійства. Адже перегони вкотре організовані чітко та якісно.

«Кажуть, що «Дрібнота» – то «дитячі велоперегони». Ні разу вони не дитячі, для дітей – так, але не дитячі. Це дорослі перегони для дітей, – ділиться враженнями головний суддя змагань Богдан Пашковський. – У нас не буває півфіналу для дівчаток і півфіналу для хлопчиків. Виграє сильніший, швидший, вправніший, технічніший – і мама тут не допоможе».

На всій дистанції за учасників вболівають не лише батьки, а й волонтери, а Мальтійська служба кожної миті готова допомогти. Переможців нагороджують – як справжніх чемпіонів! Та без подарунків не пішов ніхто. Кожен учасник отримав морозиво, солодощі, грамоту та значок із зображенням космопса – цьогорічного символа перегонів.

До речі, тематики космосу дотрималися всюди – дітлахи розмальовували космічне картонне містечко, могли перекусити космостравами, а локація прикрасили планетами. Аби свято відбулося, над ним працювали 48 людей з оргкомітету і 23 партнери. І, здається, все вдалося. До зустрічі наступного року – на ювілейних десятих перегонах.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.