Політика

Українцям більше подобається ситуація на місцях, ніж у країні – дослідження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно в Україні провели масштабне соціологічне опитування, яке показало, що українці стали трохи більше підтримувати напрям розвитку країни. В більшості це проявилося у збереженні позитивного ставлення до ЄС.

Це дослідження провів Центр аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ).

«Дані свідчать, що після трьох років економічних труднощів і не затихаючого збройного конфлікту з Росією, позитивні зрушення в економіці та започаткування безвізового режиму з країнами ЄС починають відчутно впливати на життя громадян України, — сказав Стівен Нікс, регіональний директор МРІ у Євразії. — Не слід переоцінювати важливість отриманого результату щодо незначного збільшення кількості тих, хто схвалює напрямок розвитку країни, але водночас це може свідчити про зростання оптимістичних настроїв щодо майбутнього України».

Частка українців, які вважають, що країна рухається в правильному напрямку, сягнула 18 відсотків у червні, що з квітня зросла на 5%. А ось настрої на місцевому рівні демонструють набагато більший оптимізм, наприклад: 55% жителів Дніпра вважають, що їхнє місто рухається в правильному напрямку, у порівнянні з 20% на всеукраїнському рівні.

«Вищий рівень оптимізму, який спостерігається на місцевому рівні, може бути пов’язаний з тенденцією, присутньою і в попередніх опитуваннях МРІ, що вказує на більш позитивне сприйняття громадянами ситуації в своїх містах, ніж у країні в цілому», – сказав Стів Нікс.

Опитування також виявило підтримку тісних зв’язків з Європою — результат, який може бути пов’язаний з недавнім запровадженням безвізового режиму до країн ЄС. 54% опитаних повідомили, що мають “теплі” почуття до Європейського Союзу — найвищий рівень від травня 2013 року. Подібним чином 58% українців мають теплі почуття до Польщі, після якої йдуть Литва (50%) та Німеччина (49%).

Відповідно до попередніх опитувань подолання корупції залишається ключовим питанням для більшості українців – 51%, половина – військовий конфлікт на Донбасі 50%, за якими йде проблема низького рівня промислового виробництва – 29%.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.