Політика

На Прикарпатті розгорається конфлікт навколо Переріслянської ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Депутати Надвірнянської райради вимагають скасувати вибори у Переріслянській об’єднаній територіальній громаді. Це питання винесли на розгляд сесії облради. Тож завтра, 15 вересня, можуть виникнути певні суперечності.

Круглий стіл з розгляду цього звернення провели у четвер, 14 вересня. Керівник юридичного відділу Івано-Франківської ОДА Леся Зрайко зачитала звернення депутатів Надвірнянської райради до ЦВК з вимогою скасувати вибори в Переріслянській ОТГ.

Відтак, у зверненні йдеться про те, що перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних голів призначені на 29 жовтня 2018 року. Переріслянська територіальна громада теж мала провести перші вибори. До цієї ОТГ входять села Перерісль, Фитків, Гаврилівка та Волосів.

Водночас згідно з перспективним планом має бути створена і Тисменичанська ОТГ з центром в селі Тисменичани. До неї мали увійти вісім населених пунктів, чотири з яких вже увійшли до Переріслянської ОТГ.

“Порядок визначення ОТГ передбачений законом України про добровільне об’єднання громад. ОТГ фактично вже утворена, – говорить Леся Зрайко. – І ОДА зобов’язана приймати позитивні висновки і звертатися до ЦВК про призначення перших виборів, що ОДА і зробила. Правових підстав, щоб припинити виборчий процес немає. Добровільність – один з головних принципів утворення ОТГ. Утворення тергромад у чіткій відповідності до перспективного плану не вимагається, тож ОДА немає права відмовити тергромаді”

Круглий стіл, не має на меті приймати якісь рішення, лише обговорити ситуацію, що склалася.

“В перспективний план області Тисменичанська ОТГ була визначена спроможною ще у 2015 році, – пояснює регіональний консультант з юридичних питань Марія Баран. – На сесію виноситься зміна центру ОТГ з села Тисменичани до села Перерісль. Цьому передувало звернення сільського голови до регіональної робочої групи з проханням змінити центр територіальної громади. Ця громада є спроможною і об’єдналася добровільно. І, якщо б Тисменичани хотіли об’єднати навколо себе громади, вони могли це зробити. Але сільські громади виявили бажання об’єднатися навколо Переріслянської. Тож, вони почали цей процес. З 26 липня громада вважається об’єднаною. Вони добровільно об’єднали навколо себе понад 55% населення.”

Від імені Тисменичанської ОТГ виступив Микола Гусак, депутат райради.

“Вісім голів сільських рад, місцеве самоврядування Надвірнянського району ввело в оману комісію і голову ОДА, – каже Гусак. – Тисменичанська тергромада на підставі всіх умов створила Тисменичанську ОТГ. Після виборів змінилися сільські голови і пішли кулуарні домовленості. Тисменичанська громада не раз зверталася до сільських громад. Ми їздили на громадські слухання по всіх селах. Чотири громади нас кинули і тепер не дають обрати голову ОТГ”

ОДА апелює до того, що збережено принципи добровільності, законності і спроможності. Тож, не проголосувавши за питання підтримки ОТГ, депутати облради залишать громаду Переріслянської ОТГ без підтримки і поставлять хрест на їх ініціативі, підсумовує Богдан Кобилянський, заступник голови ОДА.

Write A Comment