Політика Статті

Маршрутки потребують реформи. У Івано-Франківську УГП взялася за проблему пасажирських перевезень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Проблема пасажирських перевезень в Івано-Франківську нині є неабияк актуальною. На прес-конференції 20 лютого Українська Галицька Партія (УГП) представила свій план дій.

Голова Івано-Франківського осередку УГП Наталія Сербин звернулася до міського голови Руслана Марцінківа з проханням негайно розпочати реформування системи пасажирських перевезень, пише “Репортер”.

«Зараз в Івано-Франківську працюють сім приватних перевізників, – розповіла Наталя Сербин. – Усі вони, коли приступали до роботи, підписали договір, в якому йшлося про тариф 4 грн і про жодну компенсацію пільг мова не йшла. Однак зараз підприємці почали вимагати компенсації, крім того, хочуть підвищити ціну на проїзд до 5 грн. Та при цьому автобуси не оновлюються, в салонах брудно».

Аби вирішити проблему, Українська Галицька Партія пропонує запровадити цілісну стратегію розвитку ринку транспортних перевезень.

«В Івано-Франківську міська рада активно розбудовує комунальний транспорт, з бюджету міста інвестуються мільйони в будівництво електроліній і купівлю тролейбусів, – пояснює Наталія Сербин. – Це добре, але, на жаль, це не вирішує проблеми з маршрутками загалом. Адже частка комунального транспорту в Івано-Франківську становить лише 20 %. При цьому КП «Електроавтотранс», яке щороку дотується на десятки мільйонів, є збитковим».

У першу чергу УГП хоче змінити механізм відбору перевіз­ників. Основним критерієм конкурсу має бути ціна за один кілометр шляху. Це, каже Сербин, ключове питання у реформуванні транспортної системи. Бо ж на ринок зможуть вийти добросовісні перевізники, які дбатимуть про комфорт своїх пасажирів.

«Цей принцип уже діє в КП «Електроавтотранс», і важливо, щоб він був запроваджений на весь ринок, – зазначила Сербин. – Якщо перевізники будуть розуміти, яка ціна за кілометр, і вона буде реально рентабельною, то на ринок однозначно зайдуть добросовісні перевізники, а не ті, які нині створили асоціацію і маніпулюють громадою та міською владою».

Друга вимога – запровадження електронного квитка. Це дасть змогу вести точний обік пасажирів та обліковувати пільговиків.

«Зробити це потрібно якісно, а не лише для піару. Бо про це багато говорить міський голова, однак за два роки ми не побачили жодних зрушень, – говорить Сербин. – Ми вважаємо, що водії не повинні мати справи з грошима та квитками. Але для цього квитки мають продаватися як у спеціальних кіосках, так і через інтернет».

Окрім того, вважає Наталія Сербин, потрібно управління міськими перевезеннями передати окремій управляючій компанії. Це дозволить запровадити якісний менеджмент і наблизить Івано-Франківськ до європейських стандартів.

Тож Українська Галицька Партія звернулася зі своїми пропозиціями до Івано-Франківської міської ради, а також до міністерства інфраструктури. Бо впровадження деяких пропозицій потребує внесення змін у відповідні закони.

«Це лише перші кроки та зрозуміло, що впровадження цих змін міські пасажирські перевезення повністю не змінить, – говорить Сербин. – Треба розуміти, що крім ідей, є ще політична воля. Ми не знаємо, чи має бажання міська влада і та політична більшість, яка сьогодні є, перейти до конкретних реформ, а не популістично, точково щось змінювати».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.